« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Galatasaray, Taurasi'yi misilleme olsun diye alır"

17 Nisan 2011’i hatırlar mısınız?

Ali Can YAYCILI / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Kısaca anlatayım…

 

Diana Taurasi ve Penny Taylor’ın Fenerbahçe’den ayrılmasından sonra “Avrupa’nın en güçlü” kadrolarından biri haline gelen Galatasaray Medical Park, final serisinde ezeli rakibine son maçı da verdi ve şampiyonluğu ‘hediye etti.’

 

Bu final süreci hakkında kadın basketbolu konusunda Türkiye’nin 1 numarası olan, Fenerbahçe’yi Galatasaray’ı ve Beşiktaş’ı en iyi tanıyan kişi ile konuştum.

 

Bu kişinin adını vermeyeceğim ancak konuşmalarımızı birebir aktaracağım.

 

İşte o isimle yaptığımız sohbet…

 

* Hocam Galatasaray MP, Diana Taurasi’yi alacak diyorlar ne düşünüyorsunuz?

- Olur, olur. O transfer yapılır. Siz biliyor musunuz Fowles’ın Ocak ayında Galatasaray’a geleceğini. O aya kadar Fowles yok, Taurasi’nin transferinde o nedenle yabancı sorunu da yaşanmaz. Hem de Fenerbahçe’ye büyük misilleme olur.


* Hocam Galatasaray neden şampiyon olamadı?

- Vallahi kardeşim ben de anlamadım diyeceğim ama bazen oturup düşününce iyice taşlar iyice yerine oturuyor. Asıl suçlu olan Galatasaray Yönetimi. Bak Fenerbahçe’ye; kariyeri mükemmel başarılarla dolu Ratgeber’i getirdi ancak takımı Avrupa Şampiyonu yapamayınca yolları ayırmaya karar verdiler. Dönüyorum bu tarafa bakıyorum. Fenerbahçe’de Taylor ve Taurasi’nin gönderilmesinden sonra Galatasaray, Avrupa’nın en iyi kadrosuna sahip oldu. Ancak takım, Türkiye Şampiyonu bile olamadı. Tüm bunlara rağmen Ceyhun Yıldızoğlu hala görevinin başında.

- Ağabey, takım içinde kavgalar olduğu söyleniyor…

* Kardeşim ben de öyle duydum. Hatta şöyle söyleyeyim sana. Tamika’nın, Fenerbahçe serisinden sonra Ceyhun’un üzerine yürüdüğünü, idmanda sinirlenen Fowles’in da hocasına top fırlattığı güçlü kaynaklardan duydum.

- Nerede yanlış yapıldı?

* Nerede yanlış yapıldı bilemem ama şu anda Ceyhun’a karşı alınan bir tavır var. Özellikle Augustus’u küstürmesi ve gitmesine neden olması tüm eleştiri oklarını onun üzerine çevirdi. Final serisinin videolarını iyice izleyin Galatasaray’ın doğru düzgün oyun planı bile yoktu. Yöneticiler başka kişilere suç bulacağına biraz kendilerine bakmalı.

 

ayaycili@hurriyet.com.tr


Bunları da Beğenebilirsiniz