« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray tarihine geçtiğimiz için çok mutluyuz

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Banvit'i 4-1'le geçip, 23 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşarak Galatasaray tarihine geçtikleri için gururlu olduklarını söyledi.

AA
SON GÜNCELLEME
Maçın ardından ilk kutlamayı soyunma odasında oyuncularıyla yapan Ataman, basketbolcularını elde ettikleri şampiyonluktan dolayı tebrik etti. Sarı-kırmızılı takım, soyunma odasında şampiyonluğu büyük coşku ile kutladı.

"Salona gelen seyircilerin ve ekranları başında bizi izleyen tarfatarlarımızın kalbinin bizimle attığını biliyoruz" diyen Ataman, "Çok mutluyuz. Şampiyonluktan öte, Galatasaray gibi dünya sporunun dev kulübünün tarihine geçtiğimiz için gururluyuz" şeklinde konuştu.

Ataman, elde ettikleri şampiyonluğun Galatasaray Medical Park adına başlangıç olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu daha Galatasaray basketbolunda bir başlangıç. Önümüzdeki sezon THY Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğiz. Bileğimizin hakkıyla, sportif şampiyonluğumuzla bundan sonra kalıcı olacağız. Önümüzdeki yıllarda Barcelona ve Real Madrid gibi Avrupa Ligi'nde şampiyonluk kovalayacağız. Bugün bunu, muhteşem taraftarıyla, yönetimiyle, herkesle gösterdi. Bu çocuklarla övünüyorum. Son 6 ayda bir maç kaybeden bu takım, şampiyonluğu alın teriyle hak etti."

Oyuncuların görüşleri
Takım kaptanı Ender Arslan, kariyerindeki 6. şampiyonluğu aldığını hatırlatarak, "Kariyerimde 6 defa şampiyon oldum ama bu kadar özeli yok. Galatasaray camiası çok uzun yıllardır bu kupayı bekliyordu ama bize nasip oldu. Tarihe geçtik. Hayatımın en anlamlı şampiyonluğu. Yaklaştıkça stresi artıyor. Kolay değildi. Seri 3-1 de olsa maçın heyecanından dün gece uyuyamadık. Şampiyonluğu tüm Galatasaray camiasına hediye ediyoruz" diye konuştu.

Bütün sezon yaşadıkları aksiliklere rağmen yılmadıklarını belirten Cenk Akyol ise "Sezon boyunca hiç yılmadık. Direne direne kazandık ve şampiyon olduk. Takım arkadaşlarımı, teknik ekibimizi, yönetimimizi ve herkesi tebrik ediyorum. Müthiş bir iş başardık" şeklinde görüşlerini aktardı.

Yaşadığı sakatlıktan dolayı takımını sezon içinde yalnız bırakmak zorunda kalan genç oyuncu Göksenin Köksal da 23 yıl aradan sonra elde ettikleri şampiyonluğun gurur verici olduğunu belirterek, "Söylenecek çok fazla bir şey yok. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Büyük Galatasaray taraftarına çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler