« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray taraftarlarını şoke eden karar

Galatasaray taraftarlarının yıllardır sürdürdüğü gelenek sona erdi. Sarı-kırmızılılar artık maç öncesi Nevizade ve Balık Pazarı’nda toplanamayacak.

Ali Can YAYCILI / ayaycili@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı taraftarlar için yıllardır süre gelen bir gelenektir. Takımlarının kendi sahasında oynayacakları maçlardan önce Beyoğlu Nevizade ve Balık Pazarı'nda toplanırlar, maç saati yaklaşınca da hep birlikte marşlar söyleyerek stada doğru yola çıkarlar...

 

Hatta Nevizade için şarkı bile bestelediler: “Yürüyoruz sessiz ve kederli, Nevizade geceleri, inletiyoruz hep çıkışında, İstiklal Caddesi'ni.”

 

Sarı-kırmızılı taraftarlar, alınan kararla artık bu geleneği sürdüremeyecek..

 

Emniyet güçleri, sarı-kırmızılı taraftarların toplandığı bir gün Nevizade ve Balık Pazarı'nda incelemelerde bulundu. Taraftarların, aldıkları alkolün de etkisiyle çevredeki diğer insanları ve yoldan geçenleri rahatsız ettiğini tespit etti.

 

Bunun üzerine mekan sahiplerinin verdiği karar ise taraftarları çok üzdü.

 

Kalabalık gruplar halinde dolaşan formalı taraftarların Nevizade'ye ve Balık Pazarı'na girmesi yasak..

 

NEVİZADE KARARI  BÖYLE TARTIŞILDI / WEB TV

 

"EVET DOĞRUDUR, TARAFTARLAR SOKAĞA GİREMİYOR"

 

Mekan sahipleri, Galatasaraylı taraftarların alkolün de etkisiyle küfürlü tezahüratlarda bulunduğu, yoldan geçen ve oradaki diğer müşterileri rahatsız ettiğini savunuyor.

 

Konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye bilgi veren Nevizade'deki bir işletme sahibi şunları söyledi: “Evet doğrudur, böyle bir şey var. Bu, Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği bir karar. Üzerinde forma olan taraftarlar mekan sahipleri tarafından mekanlarına kesinlikle alınmıyor. Burada toplandıkları zaman diğer insanları ve yoldan geçenleri çok fazla rahatsız ediyorlar. Alkolün de etkisiyle yanıcı maddeler falan kullanıyorlar. Biz tabii müşterilerimizi kaybetmek istemiyoruz ama Emniyet'in aldığı karar bu şekilde.”

 

Mekan sahipleri Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği bir karar' diyor ama Emniyet'in dilekçesinde "Taraftarların emniyet güçleri tarafından bu mekanlara sokulmaması söz konusu değildir" yazıyor.

 

"BEYOĞLU GALATASARAY'INDIR"

 

Konu ile ilgili CNN Türk'e bağlanan Galatasaray taraftar grubu UltrAslan'ın Başkanı Oğuz Altay ve Beyoğlu Derneği (BEYDER) Başkanı Tarkan Konar şunları söyledi:

 

Oğuz Altay (Ultraslan Başkanı): Mekan sahipleri böyle karar aldı ama insanlar sarı-kırmızı forma ile gitmeyince nereden bilecekler onların Galatasaraylı olduğunu? Ben de kararı yeni duydum. Mutlaka ortak bir karar almalıyız. Beyoğlu Galatasaray'ındır. Nevizade Galatasaray tribünlerine mal olmuştur. Bu karar Galatasaraylıları rahatsız eder.

 

Tarkan Konar (Beyder Başkanı): Bu mekan sahipleri arasında ortak alınmış bir karar. Nevizade'de maçtan 3-4 saat önce falan toplanıyorlar maç sırasında da gidiyorlar. Sonrasında buralar ıssızlaşıyor. Aileler artık burayı tercih etmiyor. Karar karşılıklı konuşulup orta nokta da bulunabilir.

 

İşte Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yazısı...

 

Galatasaray taraftarlarını şoke eden karar

 

twitter.com/ac_yaycili


Bunları da Beğenebilirsiniz