« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray taraftarı yasak dinlemedi!

Galatasaray'ın aldığı ceza nedeniyle Gençlerbirliği maçına girmeleri yasak olan sarı kırmızılı taraftarlar, yasağı bir şekilde deldi. Gençlerbirliği tribününe bilet alıp giren 200 kadar Galatasaray taraftarı, tek bir noktada birleşip takımlarına destek verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray Kulübü'ne, taraftarlarının Torku Konyaspor deplasmanında yaptığı kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle '1 deplasman karşılaşmasında seyircisiz oynama' cezası vermişti. Sarı kırmızılı takım, fikstür gereği bu cezasını Gençlerbirliği maçında çekecekti. Ancak Galatasaraylı taraftarlar yasağı deldi.

Gençlerbirliği Passolig kartıyla stada giren 200'e yakın taraftar tek bir noktada toplanarak, Galatasaray lehine tezahürat yaptı.

CAVCAV, "BU CEZA BİZE VERİLDİ" DEMİŞTİ
Gençlerbirliği maçına Galatasaray taraftarının alınmamasına itiraz eden isim ise, ilginç bir şekilde kırmızı siyahlı kulübün başkanı İlhan Cavcav olmuştu. Bu ceza yüzünden büyük hasılat kaybına uğradıklarını vurgulayan Cavcav, şunları söylemişti:

"Bu ceza sadece Galatasaray'a değil, bize de verildi. Biz neden cezalandırılıyoruz anlamış değilim. Bu sezon geride kalan iç saha maçlarımızda bilet fiyatlarını 10-15 TL olarak belirledik. Az sayıda taraftar maçlara geldiğinden, sahanın kirasını, sahanın giderlerini bile karşılayamadık. Geçen sezon, sadece Galatasaray ile oynadığımız iç saha maçında 450-500 bin TL civarında hasılat elde etmiştik. Bu sezon için hasılat anlamında ilk devreyi kurtaracağımız bir tek Galatasaray maçı var diye düşünüyorduk. Onda da taraftar olmayacak, tribün kapama cezası uygulanacak diyorlar. Bu ceza bize kesilmiştir, darbe bize indirilmiştir."


Bunları da Beğenebilirsiniz