« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray taraftarı soruyor: Dergi neden çıkmıyor?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'ni hazırlayan ajansın sözleşmesini feshedince, derginin yeni sayısı yayımlanamadı. Sarı kırmızılı taraftarlar bu konuyu sosyal medyaya taşıyıp, "Dergi neden çıkmıyor?" sorusunu yöneltti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

23 Mayıs'ta yapılan kongrede Galatasaray Başkanlığı'na seçilen Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulüpte tepeden tırnağa büyük değişiklikler yapacağını ifade etmişti. Başkan seçilmeden önce kafasında belirlediği operasyona son bir ayda hız veren başkan Özbek, önce kardeşi Mehmet Özbek'i Florya Metin Oktay Tesisleri'nin başına getirdi.

Galatasaray taraftarı soruyor: Dergi neden çıkmıyor
Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek (solda), mali konular ve tesislerin sorumlusu yapıldı. İdari menajer Cenk Ergün de terfi ettirilerek futbol direktörlüğüne getirildi.

Mehmet Özbek'e daha sonra mali konuların sorumluluğunu da yükleyen başkan Özbek, idari menajer Cenk Ergün'ü de futbol direktörlüğüne getirip yetkilerini artırdı.

13 YIL ÖNCE DERGİYİ KURAN EKİPLE YOLLAR AYRILDI
Bu süreçte GS TV Genel Yayın Yönetmeni Bahri Havadır ile de yollarını ayıran Dursun Özbek'in taraftarlar arasında en çok ses getiren icraatı ise Galatasaray Dergisi'ne yönelik oldu. Özbek, 2002 yılında dergiyi kuran ve o tarihten bu yana yayına hazırlayan ajansın sözleşmesini feshetti. Bu kararın ardında derginin temmuz ve ağustos sayıları yayımlanmayınca Galatasaray taraftarları konuyu sosyal medyaya taşıdı.

Galatasaray taraftarı soruyor: Dergi neden çıkmıyor

Dergiye abone olan taraftarlar başta olmak üzere tüm sarı kırmızılılar Twitter ve Facebook'ta, "Galatasaray Dergisi 2 aydır neden çıkmıyor?" sorusunu yöneltti. Sosyal medyada taraftarların soru yağmuruna tuttuğu derginin eski yayıncısı Mehmet Şenol, "Galatasaray Dergisi zaten temmuzda çıkmıyordu. Kulüp bundan sonrası için başka bir ajansla anlaştı" cevabını verdi.

YENİ SAYI AĞUSTOS AYININ ÜÇÜNCÜ HAFTASINDA ÇIKACAK
Hürriyet muhabirinin konu ile ilgili sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü yetkilileri ise, Mehmet Şenol ve ekibinin ayrılmasının ardından anlaştıkları ajansın çalışmalara başladığını belirtip, "Derginin yeni sayısı ağustos ayının üçüncü haftasında çıkacak" açıklamasını yaptılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz