« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Rodriguez'den 14 milyon euro gelir bekliyor!

Galatasaray, sezon başında İspanya'nın Real Madrid kulübünden bonservis bedeli vermeden transfer ettiği genç yıldız adayı Jose Rodriguez'i 3 yıl içinde 10-14 milyon Euro gelir getirecek bir rakama satmanın hayalini kuruyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray, İspanya'nın U-21 takımı kaptanlarından Jose Rodriguez'den "Bedavaya al, oynat, sat" formülüyle çok iyi kazanç bekliyor. Bu oyuncunun A Milli Takım'a yükselmesiyle birlikte asgari 10 milyon Euro gelir hedefleniyor.

Yöneticiler ve Hamza Hamzaoğlu'nun ortak planına göre, şu an İspanya 21 Yaş Altı Milli Takımın kaptanları arasında yer alan Rodriguez'in, EURO 2016 sonrası yeniden yapılanma süreci içerisine girmesi beklenen Boğalar'ın A Milli Takımı'na yükselmesi bekleniyor.

Bunun için genç yeteneğin G.Saray'daki performansının da göz önünde bulundurulacağını düşünen Sarı-Kırmızılılar, Rodriguez'in daha fazla süre alarak kendisini göstermesini planlıyor. Rodriguez'in, A Milli Takım'da düzenli oynamaya başlamasıyla değerinin 20 milyon Euro seviyelerine çıkacağını hesaplayan G.Saraylı idareciler, genç oyuncuyu 4 yıllık sözleşme süresi içinde, belirlenen strateji ile satmayı planlıyor.

Galatasaray Rodriguezden 14 milyon euro gelir bekliyor 'GS TV GOLLERİMİ SANSÜRLEDİ'

MADRID'İN SATIN ALMA OPSİYONU VAR

Yapılan anlaşmaya göre İspanyol kulübünün bedavaya verdiği genç oyuncuyu 2017-18 sezonu sonunda 10 milyon Euro bedelle geri alma hakkı var. Ayrıca G.Saray, Rodriguez'i 3 yıl içinde bir başka kulübe satarsa, bonservis bedelinin yüzde 30'luk kısmını da Real Madrid'e vermek zorunda... Ancak yine de böyle bir durumda bile G.Saray bu operasyondan satış rakamına göre 10 ila 14 milyon Euro kazanmayı planlıyor. Cim Bom'un, Rodriguez'i 30 Haziran 2018'den sonra satması halinde ise tüm bonservis bedelini kasasına koyma hakkı bulunuyor. (Habertürk)


Bunları da Beğenebilirsiniz