« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray provoke ediliyor

Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ali Haşhaş, yönetim olarak çok önemli projeleri gerçekleştirmişken, yapılan olağanüstü kongre çağrılarını doğru bulmuyorum. Bu gelecekte de Galatasaray’a büyük zarar verir” şeklinde konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda konuşan Haşhaş, “Galatasaray, başkanlık makamı erozyona uğratılmamalı. Galatasaray provoke ediliyor: Bunu yapanların camiamızdan olmadığını düşünmek istiyorum. Hagi’nin arkasında durmalıyız” derken, Rumen teknik adamın Misimovic konusundaki kararının değişebileceği mesajını verdi. 
 
İşte Ali Haşhaş’ın sözleri:
 
OLAĞANÜSTÜ SEÇİME İHTİYAÇ YOK

Galatasaray, istikrarı seven bir kulüp. İstikrar ne demek? Seçim demek. Seçim yaparsınız ve sonuna kadar giderseniz; bu istikrarlı olmak anlamına gelir. Galatasaray’ın şu anda olağanüstü bir seçime ihtiyacı yok. İcraat devam ediyor. Yönetim kurulunda bazı sıkıntılar olmasına karşın herkes toplantılara katılıyor. Camiaya seslenmek istiyorum, olağanüstü kongre çağrıları önümüzdeki dönemleri de sıkıntıya sokar. Bundan sonraki yönetim kurulunda yer alan üyeler; acaba olağanüstü seçim olur mu korkusuyla icraatı doğru dürüst yapamaz. Profesyoneller, futbolcular, teknik adamlar istedikleri gibi çalışamazlar.
 
BÜYÜK PROJELER GERÇEKLEŞTİRDİK, BUNA RAĞMEN SEÇİM TALEPLERİ DOĞRU DEĞİL


Olağanüstü kongre talepleri Galatasaray’a uymuyor. Stat bitti; şirket birleşmesi gerçekleşti, Riva, 250-300 milyon dolarlık bir değer haline geldi ve tüzük oldu. Tüm bunlara karşın neden seçim olsun deniyor, bunu anlamış değil.
 
MİLYAR DOLARLIK HEDEFLERE GİDİYORUZ

Futbol konusunda taraftarımızı üzüyoruz; kesinlikle haklılar. Ama yaptığımız diğer işler o kadar önemli ki bu işlerin meyvesini aldıkça futbol da düzelecek. Biraz sabır diyorum. Camiamız çok sağduyuludur. Aristokrasinin içerisinden gelen bir camiamız var. Galatasaray’ın önünü açmak gerekiyor. Milyar dolarlar hedeflere gidiyoruz.
 
BAŞKANLIK MAKAMINI EROZYONA UĞRATMAMAK GEREKİR

Galatasaray başkanlık makamını erozyona uğratmamak gerekiyor. Benim en büyük sıkıntım budur. Bundan uzak durmak gerekir. Galatasaray Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği çok önemlidir. Bunun önemini bilmek gerekir. İçeride hadiseler olabilir; bu dışarıya taşıyor; çünkü Galatasaray çok büyük bir camia. Bence bunlardan uzak kalmak gerekir. İçeride olanlar, dışarıda konuşulduğu gibi değil. Yönetimde herkes işine gücüne bakıyor. Dışarıda görüntü başka içeride başka..
 
HELVACI, YALÇINKAYA VE EŞKİNAT DEĞERLİ YÖNETİCİLER

Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat çok önemli arkadaşlar. Fikirlerini beyan ederken kendi tasarruflarında yapıyorlar; ama her yönetim kurulunda da varlar ve görevlerine devam ettiklerini zaten söylüyorlar. Galatasaray; çok büyük işler yaparken böyle konularla gündeme gelmemeli.
 
GALATASARAY PROVOKE EDİLİYOR, PROVEKE EDENLERİN CAMİAMIZDAN OLMADIĞINA İNANMAK İSTİYORUM

Galatasaray’ın provoke edilmesi çok rahatsız edici bir şey. Provoke edenlerin, camiamızın içinden olmadığına inanmak istiyorum; çünkü dünya çapında bir kulüp haline geliyoruz. Stadımız muhteşem; zarar eden şirketleri birleştirip 600 milyon lirayı kurtardık. Temettü derdinden kurtulduk. 10 ya da 15 yılda 600 milyon lira gelir demektir bu. Tüm bu başarılar insanlarda sanırım bir heyecan yarattı. Nasıl Selahattin Beyazıt, Faruk Süren ve Özhan Canaydın başkanlarımızın yaptıkları unutulmuyor; bir gün diyecekler ki Adnan Polat yönetimi, tarihi kararlar aldılar, tarihi işler yaptılar diyecekler. Tüm bu yapılanları insanların taktirine, vicdanına bırakıyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz