Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Medical Park'ta gözler yeni sezona çevrildi

Beko Basketbol Ligi'nde sezonu şampiyon olarak tamamlayıp, 23 yıllık hasretine son veren Galatasaray Medical Park'ta yeni sezon planlamalarına zaman kaybedilmeden başlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geride kalan sezonda emeklerinin karşılığını aldıklarını ve şampiyonluğa ulaştıklarını belirterek, "Saha içinde ve dışındaki organizasyonlarımızla, karşımıza gelen bir sürü krizi doğru yönettiğimizi düşünüyorum. Oyuncularımızla, teknik heyetimizle, yöneticilerimizle ve başkanımızla bir aile olarak mutlu sona ulaştık" diye konuştu.

Sezon başında kurdukları takımın iskelet oyuncularını yitirdiklerini, sezon ortasında yeniden kurdukları kadroyla hedefe vardıklarını hatırlatan Özyer, "Eşine zor rastlanacak bir sezonun sonunda şampiyon olduk. Bu sezon eksik kalan
kupalarımız var. Gelecek sezon hem daha fazla kupa kazanmamız hem de arka arkaya
ikinci lig şampiyonluğunu elde etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

"Önce yönetime rapor sunmamız gerekiyor"

Galatasaray Medical Park'ın iki sezon önce elemelerden gelerek THY Avrupa Ligi'ne katıldığını, bu sezon ise tarihinde ilk kez direkt olarak bu kulvarda yerini almayı başardığını anlatan Özyer, şunları söyledi:

"Önümüzdeki sezondan sonra THY Avrupa Ligi'nde lisanslar yenilenecek.
Galatasaray Medical Park olarak A lisansını hak eden kulüpler arasında
olmalıyız. Bu kulvarda gelecek sezonki hedeflerimizi netleştirmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Önce başantrenörümüz Ergin Ataman'la bir rapor hazırlayıp yönetime sunmamız gerekiyor. Sonra da başkanımızla yapacağımız toplantılar sonunda yeni sezonun bütçesini, dolayısıyla da stratejisini belirleyeceğiz. Şunun da altını çizmemiz lazım ki, bu takımı zaten önümüzdeki 3 sezonu hedefleyerek kurduk. Bir çok oyuncumuzun uzun süreli kontratları var. Yapacağımız bazı takviyelerle yeni sezona başlayacağız."

Murat Özyer, basketbolda önceliğin yüksek bütçe değil doğru planlama olduğunu dile getirerek, "Şunun altını çizmek istiyorum. Basketbolda en iyi bütçe, şampiyonluğu veya başarıyı garanti etmiyor. Bunun örneklerini görüyoruz. Bütçenin doğru yönetilmesi ve takım kimyasının çok iyi dizayn edilmesi lazım. Bu sezon elde edilen başarıda bu iki konudaki performansımız şampiyonluğa doğrudan etki etti" ifadelerini kullandı.

Boniface Ndong'un kariyerini noktalama kararına da değinen Özyer, "Kariyerine artık son vermek istiyor. Bu isteğini play-off maçları öncesi paylaşmıştı. Şampiyonlukta, özellikle play-off maçlarındaki performansıyla büyük emeği olan isimlerden. En azından, bu seviyede bir pivotla takımı hangi noktalara taşıyabileceğimize ışık tuttu" diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz