« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Mayıs 2014'te seçime gider

Süren, Fatih Terim’in gönderilme şekli ve zamanlamasının yanlış olduğunu söyledi.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılıların efsane başkanlarından Faruk Süren, geçen haziran ayında yapılan seçimin olağanüstü olduğunu belirterek, Ünal Aysal yönetiminin kulübün tüzüğü gereği Mayıs 2014’te olağan seçime gitmesi gerektiğini savundu.

GALATASARAY’ın eski başkanlarından Faruk Süren, gelecek yılın mayıs ayında kulübün seçime gideceğini savundu. Süren, “Tüzük gereği sandığa gideriz. Benim yorumum Başkan Ünal Aysal seçime gitmek zorundadır. Haziran ayındaki seçim olağanüstü yapılmıştır” dedi.
Olağan seçime 6 ay olduğundan seçim yapıldığını belirten Süren,”6 aydan az bir süre olsaydı zaten ikinci başkan dönemi tamamlayacaktı. 6 aydan uzun bir süre olduğu için seçim yapılması zaruriyeti ile kongre yapıldı. Mayıs 2014’te de normal şekilde olağan seçimimiz olacak. 180 gün varken ikinci başkan götürüyor. 181 gün varken yeni seçim yapılıyor ve 3 seneliktir deniliyor. Böyle bir mantık olur mu?” dedi.

‘BEN TERİM’DEN SAYGISIZLIK GÖRMEDİM’

1996-2000 arasında birlikte büyük başarılara imza attığı Fatih Terim’in gönderilişine de değinen Süren, “Şeklin de zamanlaması da yanlış. Gördüğüm kadarıyla yönetimde bir hazırlık da yapılmamış. Yönetim, Terim ile çalışmak istemeyebilir ama bunu her büyük kulübün yaptığı yöntemle doğru zamanda yapmalıydı.

Hangi sebepten alelacele 5 maç oynanmışken, namağlup, 2 sene üst üste şampiyon olmuş ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynatmış hocanın daha sezon başında işine son verilmesi, zamanlama olarak da şeklen de, yanlıştır” dedi.

‘BENCE BAŞKAN AYSAL BÜYÜK BİR RİSK ALDI’

Terim’in saygısız bir insan olduğunu düşünmediğini anlatan Süren, “Benim çalıştığım müddette hiçbir saygısızlık yapmadı. Tabii ki kendine has üslup ve tavırları vardır. Fakat Fatih Terim’in Galatasaray Başkanı’na saygısızlık yaptığını düşünmüyorum. Ama Fatih Hoca’nın Real Madrid maçından sonra telefonlarını kapatmış olduğunu biliyorum. Aysal’ın ulaşmak isteyip de ulaşamamasını da anlamıyorum!. Net olan şu ki diyalog bozukluğu var. Başkan olarak önemli bir risk aldı” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz