« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray maçında 4 tartışmalı pozisyon

Galatasaray-Mersin İdmanyurdu maçında, 4 tane tartışmalı pozisyon yaşandı. Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Mustafa Çulcu, bu pozisyonları Hürriyet için değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte tartışmalı pozisyonlar ve Mustafa Çulcu'nun yorumu...

9. dakikada Chedjou’nun rakibine darbesi net penaltı. Yani Galatasaray aleyhine verilen penaltı kararı son derece doğru.

Galatasaray maçında 4 tartışmalı pozisyon

Galatasaray’ın Güven’in 18. dakikada kendi kalesine attığı golle beraberliği yakaladığı pozisyonda hakem barajı ayarlamak için uğraş içerisindeydi. Bu sırada Mersinli oyuncular oyalama taktiği uyguladı. Bunu sezen hakem bir an önce oyunu başlattı ve yaptığı doğruydu.

Galatasaray maçında 4 tartışmalı pozisyon

25. dakikadaki pozisyonda top Servet’in göğsünden dönüyor. Hızla oyuna dönüyor. Kola dönse top aynı hızla dönerdi, göğüse çarpan top söndü. Ayrıca Servet’in kolları da olması gereken yerdeydi. Dolayısıyla hakemin penaltı çalmaması doğru.

Galatasaray maçında 4 tartışmalı pozisyon

54. dakikada Burak’ın kalecinin müdahalesiyle yerde kaldığı penaltı kararı da doğru. Pozisyon penaltı. Kritik bir penaltı Burak topu dürterek ustaca penaltıyı aldı. Kaleci böyle bir çıkış yapıyorsa topa temas etmezse penaltıdır, sarı kart da doğru.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler