Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Galatasaray Lisesi'nden Kıraçlar'a şükran

  Hürriyet Haber
  05 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Aralık 2000 - 00:01

  Eğitimin itici güçleri

  Galatasaray Lisesi'nde önceki gün düzenlenen törende 50 yıl önce mezun olanlara plaket ve madalyalar verilirken, okulun 519'uncu kuruluş yılı da kutlandı. Törende anlamlı bir olay daha yaşandı. Törene katılamayan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın mesajı, Vakıf 2'nci Başkanı Yiğit Okur tarafından okundu. Yiğit Okur, okula yaptıkları katkılardan dolayı Suna Kıraç-İnan Kıraç çiftine teşekkür ederken, Kıraç'ın salondakilere hitaben yazdığı konuşma metni alkışlarla karşılandı.

  Tevfik Fikret Salonu'nu dolduran ve kürsüye gelenler, konuşmalarında özellikle Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve eşi Suna Kıraç'tan söz ettiler sık sık. Ve Kıraç'ların isimleri geçtiğinde de salonda alkış tufanı koptu. Bu ilim yuvasının son yıllarda Türk milli eğitimine verdiği ivmenin itici güçlerinden birisi olarak tanıttılar Suna ve İnan Kıraç'ı.

  Vakıf için yaptıkları sayısız çalışmaları anlattılar sanki söz birliği etmişçesine. Bu konuşmalar tören sonuna kadar sürdü. Övgü dolu sözcükler koridorlara, yemekhanlere, sergi salonlarına taşındı. Suna ve İnan Kıraç o kadar özdeşleşmişti ki Galatasaray Lisesi ile ne sözcükler ne de zaman yetmedi anlamlı teşekkürlere.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı