« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray İzzet Türkyılmaz'ı istiyor

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit’in 22 yaşındaki genç yıldızı İzzet Türkyılmaz’ın adı Galatasaray ile anılmaya başlandı. Transfere, Murat Özyer “İzzet’i kim istemez ki” diyerek Orhun Ene de “Yönetimin istediği parayı verirlerse olabilir” diyerek açık kapı bıraktı.

Ali Can YAYCILI / ayaycili@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Türk basketbolundaki yeni jenerasyonun en iyi oyuncularından biri olan İzzet Türkyılmaz, yükselişine devam ediyor.

Banvit’te ve milli takımda gösterdiği başarılı performans ile adından sıkça söz ettiren İzzet Türkyılmaz için şimdi de Galatasaray devrede.

Jamont Gordon, Milan Macvan, Boniface N'Dong, David Hawkins ve Henry Domercant gibi yıldız oyuncuları kadrosuna katarak yeni sezona iddialı bir giriş için hazırlanan sarı-kırmızılı takımın şimdiki hedefi İzzet Türkyılmaz.

MURAT ÖZYER: “İZZET’İ KİM İSTEMEZ Kİ…”

2.14’lük başarılı oyuncuyu kadrosuna katmak için uğraşan Galatasaray’da, basketbol şubesi koordinatörü Murat Özyer, transfer ile ilgili olarak hurriyet.com.tr’ye şunları söyledi: “İzzet’i, şu anda hangi takıma teklif ederseniz gözü kapalı kabul ederler. Çok iyi bir oyuncu, biz de neden istemeyelim. İzzet şu anda yeni neslin en iyi oyuncularından bir tanesi. Ancak Banvit ile resmi bir görüşmemiz olmadı.”

ORHUN ENE: “GALATASARAY’IN İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM”

Banvit Antrenörü Orhun Ene ise “Biz takımımız kurduk. İzzet de bu takımın en iyi oyuncularından biri. Galatasaray’ın istediğini bir süre önce duymuştum. Ben tabii ki gitmesini istemem ama kulübe iyi bir para verirlerse, bonservisini karşılarlarsa yönetim ne yapar bilemem.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler