« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray’ın karşısına Fenerli olarak çıkacağım

Bir dönem sarı lacivertli formayı da giyen Bulgar futbol adamı, “Türkiye’de benim için önemli olan Fenerbahçe. Galatasaray’ı yenersek kahraman oluruz” ifadelerini kullandı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TÜRKiYE’ye transfer olup Fenerbahçe formasıyla ilk golünü Galatasaray’a atan Stanimir Stoilov bu akşam sarı kırmızılılara karşı yine mücadele edecek...
Bu kez Astana’nın hocası olarak boy gösterecek olan Bulgar futbol adamı, Hürriyet’e konuşup, şunları söyledi...
- Ben Fenerbahçeliyim. Galatasaray’ın karşısında bir Fenerbahçeli olacak. Türkiye’de ilk golümü onlara atmıştım. Yine bu kez Astana ile bir sürpriz yapmak istiyorum.
- Türkiye’de benim için önemli olan Fenerbahçe. Ben bir Fenerbahçe taraftarıyım. Elbette Galatasaray’a saygım var ama ben altını basarak söylüyorum iyi bir Fenerbahçeliyim. Türkiye’nin en büyüğü onlar.

“YILDIZLARDAN KORKMUYORUZ”

- G.Saray’ın yıldızlarından korkmuyoruz. Kazanırsak, Kazakistan’ın kahramanı oluruz. 16 aydır buradayım. İşimiz kolay değil. Podolski ve Sneijder değil her oyuncu tehlikeli. Disiplinli oynayacağız.
- Favori elbette Galatasaray. Ama her zaman favoriler kazanmaz. Sahada iyi oynayan ve iyi mücadele eden kazanır. Galibiyet için her şeyi sahada yapacağız. Grubun en iyisi kesinlikle Atletico Madrid.

1 SENEDE BÜYÜK İZ BIRAKMIŞTI

STOİLOV, Bulgaristan Milli Takımı’nın vazgeçilmez ismiyken 1992-93 sezonu başında Levski Sofya’dan, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Tekniğiyle kısa sürede tribünlerin sevgilisi konumuna gelen Stoilov, ağır bir sakatlık geçirdi ve aynı sezon takımdan ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler