« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray için Euroleague iddiası

Geride bıraktığımız sezonda Beko Basketbol Ligi’ne play-off yarı finalinde veda eden ve Euroleague ön elemesi için davet alamayan Galatasaray Medical Park’ın durumuna ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir çok oyuncusu ve çalışanına borcu bulunan Union Olimpija’nin Euroleague’in kendisine verdiği süre içerisinde bu ödemelerini yapamazsa organizasyon dışı bırakılabilecegi belirtildi. Slovenya ekibinin yerine ise Euroleague ön elemesinde oynayan Fransız ekibi Le Mans’ın turnuvaya alınacağı iddia edilirken; ön elemede doğacak boşluğun ise Galatasaray ile doldurulacağı haberleri sarı-kırmızılı taraftarlarda heyecan yarattı.

Sporx’in haberine göre; konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu; “Şu anda Avrupa genelinde oluşan finansal problemler bizi endişelendiriyor. Şu durumda finansal istikrar ve kararlılık sadece kulüpler için değil Euroleague’in kendisi için de çok önemli. Union Olimpija son günlerde bu konuda çok fazla çaba gösterdi. Eski oyuncularına olan borçları temizleyeceğine dair bir planları olduğuna bizi ikna ettiler. Bu yüzden onlara şartlı bir B lisansı verdik. Öngörülen şartları yerine getiremezler ve borçlarını yaz sonuna kadar temizleyemezlerse 2012-2013 THY Euroleague sezonunda onların yerine başka bir takım mücadele edecek.” şeklinde konuştu.

THY Euroleague A Grubu’nda Fenerbahçe Ülker ile aynı grupta bulunan yeşil-beyazlı ekibin başkanı Jani Möderndorfer ise; “Euroleague’in bu tepkisi bizim için sürpriz değil. Bu üst düzey bir organizasyon ve bu organizasyonda bulunmayı disiplinli ve istikrarlı kulüpler hakediyor. Sponsorlarımızla borçların ödenmesi konusunda anlaştık ve bunları en kısa sürede temizlemeye çalışacağız. Umuyoruz Euroleague’in şartlarını yerine getirebiliriz, diğer ihtimalleri düşünmek bile istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş’ın yer alacağı THY Euroleague’de ön elem turu 25-28 Eylül arasında İtalya’nın Destro kentinde oynanırken; normal sezon 11 Ekim’de yapılacak maçlarla başlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz