« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Gökhan Gönül'i istedi

Gençlerbirliği Kulübü Genel Menajeri Cem Onuk, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın, Gökhan Gönül'ü Başkan İlhan Cavcav'dan resmen isteğini açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cem Onuk, Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde takımın son durumu ve kadro dışı bırakılan Engin Baytar hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın oyuncuları Gökhan Gönül'ü İlhan Cavcav'dan resmen isteğini belirten Onuk, "Fakat rakam telafuz etmediler. Basında çıkan rakamlar gerçeği göstermiyor. Draman dışında başka oyuncusatmak niyetimiz yok. Avrupa kupalarında yer olacak bir kadro oluşturmak istiyoruz. Bir kaç yıldır özlenen kadromuzu oluşturup taraftarımızı memnun etmek istiyoruz. Genç oyuncularımızı tutacağız " dedi.

ENGİN'İN KADRO DIŞI BIRAKILMASI

Öncelikle Engin'in kulübe gelmemesinin kendisinin sorunu olduğunu belirten Onuk, "Engin'in kulübe gelmemesi kendi sorunudur. Normalde antrenmana çıkması gerekir. Sonuçlarına katlanır. Almanya'dan geç döndü. Antrenmana geç katıldı. Zaman zaman disiplinsiz davranışları oldu. Bunun üzerine bir karar verdik. Bu karar teknik kadronun verdiği bir karardır." dedi.

Engin'i kesinlikle kaybetmek istemediklerini belirten Onuk, "Engin arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz. Yetenekli bir oyuncumuzdur. Takımda görmek istiyoruz. Engin daha çoçuk. Biz onun abisiyiz affederiz onu. Sözleşmesini imzalamadı diye bir insanı asamazsınız ki. Sözleşmesini uzatır veya uzutmaz. Bu onun demokratik hakkı." diye konuştu.

Onuk ,"Almanya'da bilet göndermemize rağmen dönmedi. Disiplinsizde sıkıntıları var.Onlarda üst üste gelince zaten aldığımız bir karardı. Bunu gerekçe göstermek doğru değil. Tesadüf oldu." şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz