« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray forması ile umreye gitti

Yaşantısının her anında Galatasaray olan işadamı Erol Çiçek, UMRE ziyaretinde bile forma ile dolaştı.

Uğur DEMİRKIRDI-İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Kabe'yi tavaf etti, gönül verdiği sarı-kırmızı renkleri kutsal topraklara da taşıdı.

Bunun adı fanatiklik değil, gönülden bağlılık...

En iyi arkadaşları Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ama her o ortama üzerindeki forma, tişört, atkı, bere, saat, çanta ve benzeri eşyalarla giriyor ve her fırsatta dostluğu ön planda tutuyor.

Mekke ve Medine'ye Galatasaray forması ile gidecek kadar da "Koyu Galatasaraylı"...

Peki, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği kutsal topraklara Galatasaray forması ile gitmek Erol Çiçek'in aklına nereden geldi ?

"FORMAM HER ZAMAN ÇANTAMDADIR"

"Aslında aklıma nerden geldi değil, hep aklımdaydı. Hiç aklımdan da çıkmamıştı Galatasaray. Bir ümre seferimiz oldu Allah'ın izniyle gittik. Orada da şimdi farklı olmak ve o renkleri de orada göstermek adına zaten formam her zaman çantamdadır. Zaten kabeyi görünce mest oluyorsun. KABE'NİN ETRAFINDA DA TAVAF EDERKEN, NAMAZ KILARKEN GALATASARAY FORMASIYLA GÖREVİMİ YAPMAK AKLIMA GELDİ. Türkler beni öyle görünce bi farklı karşıladılar. Orada tektim. Bir ben vardım formalı. Yabancı takımlardan vardı ama bizim Türk olarak pek herhalde dikkat edilmiyordu. Galatasaraylı görünce birden yanıma gelenlerde oldu. -vay güzel, formayla burada hem de- dediler. Güzeldi yani. Her zaman aklımdan geçen şeydi çok da sürpriz değildi."

"ÖNCE EŞİM SONRA GALATASARAY"

Genel olarak bambaşka bir Galatasaray aşkı yaşadığını dile getiren Erol Çiçek, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Her yerde her alanımda GS vardır.İlk önce aklıma her zaman GS gelir.Bu konuyu eşimle konuşurken:vazgeçemeyeceğim şeyler arasında 1. Sen ,2. Galatasaray gelir, bu sıralama değişmiyor. Sadece Kabe'de Mekke'de değil her zaman formam üzerimdedir. Eşimle,arkadaşlarımla beraber her zaman gezerken takım olarak giyiyoruz. Diğer takımdan olan kişilerde ertesi gün bizim gibi giymeye başlıyorlar. Antalya'da bir otelde bir Alman aile geldi -Sizinle tanışmak istiyoruz- dediler. Neden diye sorduğumda; -Biz de Galatasaraylıyız siz böyle sürekli giyiniyorsunuz biz de sizinle tanışıp muhabbet etmek istiyoruz - dediler.

Beni bu halimle görenler tepki olarak değilde, şaşırıyorlar orada da mı Galatasaray? Galatasaray'ı biz sadece evde sevmiyoruz ki her yerde seviyoruz destekliyoruz. Öyle bir kötü tepki değil ama bu kadar mı çok seviyorsun şeklinde sorular sürekli geliyor."

GELİNLİK MAĞAZASINDA TÜM ÇALIŞANLARI GALATASARAY FORMASI İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET EDİYOR

Mahmutbey'deki Aslı Gelinlik ve Moda Evi'nin sahibi Erol Çiçek'in işyerindeki uygulamaları da sıradışı.../images/100/0x0/55eb42bdf018fbb8f8b5b327

Çalışanları yaz kış Galatasaray forması giyiyor. Mağaza içindeki üzerini aslan biblolarının süslediği masa sarı kırmızı renklerde boyanmış, koltuklar, gelinlik kılıfları hatta ıslak mendil paketi bile aynı renklerde tasarlanmış.

Nişanlısı Fenerbahçeli olanın, Beşiktaşlı olanın, Trabzonlu olanın damat adaylarını mağazanın sarı kırmızı merdivenlerinden çıkarmak için epey dil dökmeleri gerekiyor.

Bu konuda 40 yaşındaki işadamı Erol Çiçek'in anlattıkları şöyle: "Gelinlik üzerine sektörümüz bayanlara yönelik bir sektör.Bayanlar bu konuda pek sıkıntı olmuyor. Biz giyerken elemanlarda istedi .Zaten fenerli olan bi eleman gelip o pozisyonda çalışmıyor. Geldikleri zaman söylüyorum.Bizim çalışma sistemimiz bu hani formayla çalışıyoruz. Olumlu karşılayanda var ama ekmeğini kazanmak adına herkes kabulleniyor.elemanlarımı maç çıkışlarında eğlencelere götürüyorum. Düşünün bir iş yerinde 10 kişisiniz, 9 kişi aynı takımda bir tanesi farklı bile olsa o 9 una ayak uyduruyor.Geldiklerinde müşterilermiz de o atmosferi görünce farklılığımızı hissediyorlar.Hatta müşterilerimiz geldiğinde "bende Galatasaraylıyım bana gs li indirimi yokmu " diye.Diyorum ıspatla o zaman nasıl gs lısın,bir fotoğrafını göster diyorum. O zaman onlara güzel bir indirim yapıyoruz.

"GALATASARAYLI OLANA GELİNLİKLERDE İNDİRİM VAR"

Bazen takım konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Fanatik eşler geldiği zaman -biz o koltuğa oturmayız-diyor ama o esnada gelin hanım ağır basıyor.Bırakalım ticarete sporu karıştırmayalım. Biz aslında ne kadar rakip olsak da dostuz, arkadaşız şeklinde arabuluculuk yapıyorlar. Müşterinin tepkisine göre dikkat ediyoruz. Bizim anlayışımızı gördüğü zaman memnun kalıyorlar. O sırada fiyatta yardımcı oluyoruz konu para olduğu zaman orada ben Galatasaraylıyım diye bağırabilir de.

Galatasaraylılık gönül işi, bunu yaşamak lazım. İşin içine maddiyat girmiyor. Bizden bir şey almıyor.Karşılıksız bir sevgi var.Rant yok işin içine para girse böyle olurmuydu bilmiyorum ama taraftar olarak baktığımda keyif alıyorum.Yaşanarak anlatılabilen bir şey bunu yaşamak lazım.Anlatmak çok zor.Kendi adıma söylüyorum takip etmeye çalışıyoruz.Taraftar olarakta iyi olan her şeyin arkasındayız.Güzel ortam yakalarsak fener olsun ,bjk olsun sonuçta arkadaşlarımız var.stad a girince herkes kimlik değiştiriyor.Topluluktan bir güç alıyorlar sanki. Herkesi bir arada görünce fikirleri birden değişiyor.İş çok uç noktalara gelince zarar verme veya birisinin malını incitmek o noktada hangi takım olursa olsun ben müdahale ederim. Sonuçta onlar milli servet takım sevgisi çok farklı bir şey bence o kişiler takımı sevmiyor.Ya da sporu sevmiyor. Karşılıksız hiçbir sevgi sadece galatasarayda var.herkesin tuttuğu takımda var.Böyle bir sevgi yaşıyorsun, ve içinde kötülük barındırıyorsun hiç tasvip etmediğim konular bunlar...

Fanatik gelinlikçinin sahibi Erol Çiçek (40), Kapalıçarşı'da çırak olarak girdiği iş hayatına uzun yıllardır gelinlik üzerine çalışarak devam ediyor. Galatasaray tutkusu ise öğrencilik yıllarından. Hemşehrisi Tanju Çolak Samsun'da adını duyurduktan sonra Galatasaray'a transfer olunca sempatisi başlamış. Zamanla bu sempati, kendi tabiriyle ekmek su gibi bir alışkanlığa dönüşmüş. Tanju Çolak'ı hayatında başka bir yere koysa da rakip takıma geçtiğinde düşman ilan ettiğini de gizlemiyor...

DÜKKÂNI KAPATIP KUTLAMAYA...

Aslı-Erol Çiçek çiftinin Okan (19) ve Erolcan (15) adında iki oğlu var. Eski GS'li futbolcu Okan Buruk'un Trabzon maçında ayağını kırdığı sene doğan oğluna onun ismini vermiş Erol Bey. Çocuklarının odasını, Galatasaray'ın eski çubuklu forması şeklinde boyatacak; ailecek gittikleri restoranlarda, otellerde sarı kırmızı formayla dolaşacak kadar fanatik Erol Çiçek. Önemli maçlarda ya da şampiyonluk kutlamalarında da kimseye çalışmak yok! Dükkan kapatılıyor, hep beraber kutlamalara gidiliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler