« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray - FC Sion maçından notlar

Galatasaraylı taraftarlar, takımlarının UEFA Kupası 1. tur rövanşında İsviçre'nin FC Sion ile oynadığı karşılaşmaya büyük ilgi gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen Stadı'nı tıklım tıklım dolduran taraftarlar, takımlarını büyük bir coşku ile desteklediler. Futbolcuları teker teker tribüne çağırıp yumruk şov yaptıran taraftarlar, daha sonra bütün takımı tribüne davet edip alkışladı.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, Beşiktaş maçı öncesinde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp tarafından kadro dışında bırakılan Lincoln ve Hakan Şükür'e de sevgi gösterilerinde bulunarak destek verdi.

KADRO DIŞI KALANLAR 11'DE

Feldkamp, Beşiktaş maçı öncesinde kadro dışı bıraktığı Hakan Şükür ve Lincoln'ü, FC Sion karşısında ilk 11'de sahaya sürdü.

Alman çalıştırıcı, Beşiktaş maçında oynatığı Nonda'yı yedek soyundururken, aynı maçta 11'de yer alan, ancak FC Sion karşılaşmasında statü gereği oynayamayacak olan Hakan Balta'nın yerine de Lincoln forma giydi.

Sarı-kırmızılı ekipte, sakatlıkları bulunan Ayhan, Sabri ve Okan da forma giyemedi, Hasan Şaş ise yedekler arasında yer aldı.

Bu arada, sezon başından beri siyah kıyafetlerle maçlara çıkan Feldkamp'ın, FC Sion karşılaşmasında da bu geleneğini bozmaması dikkati çekti

MEDYA ORDUSU TAKİP ETTİ

Galatasaray-FC Sion karşılaşmasını adeta bir medya ordusu takip etti.

Turu geçen takımı belirleyecek önemli karşılaşmada 25'i yabancı, toplam 190 basın mensubu görev yaptı.

AZ SAYIDA İSVİÇRELİ

Karşılaşmayı İsviçre'den gelen çok az sayıda FC Sion taraftarı da izledi.

Eski açık tribünde kendilerine ayrılan yerde oturan 40 kadar İsviçreli taraftarın çoğunun, yarı çıplak halde maçı izlemeleri dikkat çekti.

MEŞALE YANDI, MERDİVEN ARALIKLARI BOŞ BIRAKILMADI

Karşılaşma öncesinde UEFA tarafından yasaklanan statta meşale yakmama kuralına uymayan sarı-kırmızılı taraftarlar, yeni açık tribünde bu eylemi gerçekleştirdi.

Kapalı tribünde bulunan taraftarlar da merdiven boşluklarının doldurarak, UEFA'nın bu kuralını da çiğnedi. Sarı-kırmızılı yöneticilerin, bu konuda statta anons yaptırmaları da taraftarların merdiven boşluklarını boşaltmalarını sağlayamadı.

UEFA'nın, bu kurallara uyulmaması nedeniyle Galatasaray Kulübü'ne para cezası verebileceği öğrenildi.

İSVİÇRELİ TELEVİZYONCULAR YERLERİNİ BEĞENMEDİ

İsviçreli televizyoncular, Ali Sami Yen Stadı'nda kendilerine ayrılan yerleri beğenmeyerek şikayette bulundu.

Üst tribünden yer isteyen bazı televizyon kanalları, bunun mümkün olmadığını ve orada sadece bir televizyon kanalı için anlatım yeri bulunduğunu öğrenince tepki gösterdiler, ancak Galatasaray Kulübü'nün bunu UEFA'ya bildirdiği ve onay aldığı kaydedildi.

Bu arada, maçtan önce ilginç açıklamalarıyla dikkat çeken FC Sion Kulübü Başkanı Christian Constantin, soyunma odasından takımla birlikte sahaya çıktı. Constantin'in bunu gelenek haline getirdiği ve tüm maçlarda bu şekilde sahaya çıktığı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler