« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray fark attı, kombinede son durum

Uzun süre sonra Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmanın heyecanını yaşayan Galatasaray'da adeta kombine çılgınlığı yaşanıyor. Bu alanda ezeli rakibini takipte olan Fenerbahçe, gelirde ilk sıranın sahibi. Beşiktaş ve Trabzonspor ise büyük hayal kırıklığı yaşıyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Uzun süre sonra Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmanın heyecanını yaşayan Galatasaray'da adeta kombine çılgınlığı yaşanıyor.

Maçlarını 52 bin 650 kapasiteli Türk Telekom Arena'da oynayan sarı-kırmızılılar, yeni sezon öncesi kombine satışında 40 bin rakamına ulaştı. Satışı 3 yıllık gerçekleştirilen VIP koltuk ve localar nedeniyle 40 bin rakamının yaklaşık 14 binlik bölümü geçtiğimiz sezondan devretti.

Hedef 60 milyon dolar

Kombinede 40 milyon lira civarında gelir elde edilirken, maç günleri gişeden bilet satın almak isteyen taraftarların mağdur olmaması için yönetim tarafından kombine satışı durduruldu.

Galatasaray'da bu sezon 60 milyon dolar stat geliri beklendiği, geçtiğimiz sezon kulüp kasasına Arena'dan yaklaşık 50 milyon dolar girdiği belirtildi.

Kadıköy'ün yüzde 60'ı şimdiden doldu

Dirk Kuyt, Milos Krasic, Joseph Yobo, Mehmet Topal, Egemen Korkmaz ve Hasan Ali Kaldırım transferleriyle güçlenen Fenerbahçe, 52 bin kişilik Şükrü saracoğlu Stadı'nı yüzde 60'ın üzerinde doldurmayı garantiledi.

Gelirde Fenerbahçe önde 

'Kupa 1'de Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanan Sarı Kanarya'da şu ana kadar 32 binin üzerinde kombine satışı gerçekleşti. Fenerbahçe, sezonluk kartlardan yaklaşık 60 milyon lira gelir sağladı.

Hayal kırıklığı

Ezeli rakiplerinin aksine Beşiktaş ve Trabzonspor, kombine kartlarda hedeflerin oldukça uzağında kalmış durumda.

Öyle ki siyah-beyazlılarda sadece 4 bin 238 kombine alıcı bulurken, kulüp kasasına 6.3 milyon lira girdi. Trabzonspor'da ise bu rakam 2 bin 54 ile sınırlı kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz