« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Ekim ayında olağanüstü genel kurul toplantısı kararı aldı

Galatasaray Yönetim Kurulu 25 Ekim Cumartesi günü olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı yapma kararı aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü bir kez daha seçime gidiyor… Dün yapılan Divan Kurulu toplantısında, “Yönetici arkadaşlarımla görüşüp, devam edip etmeyeceğime karar vereceğim” diyen başkan Ünal Aysal, yönetim kurulu toplantısını bugün yaptı.

Türk Telekom Arena'da saat 17.15’te başlayan toplantıda ilk olarak başkan Aysal’ın teklifiyle Ekim ayında olağanüstü genel kurul kararı alındı. Toplantının sonraki bölümünde genel kurulun seçimli olmasına karar verildi fakat bu sefer de başka bir engel çıktı. Kulüp tüzüğü gereği, seçimli kongre kararı alınması için 10 asil üyenin 7’sinin (başkan dahil) imzası gerekiyordu. Ancak toplantıda 5 isim (Candan Erçetin, Ümit Özdemir, Adnan Nas, Mete İkiz, Mehmet Cibara) bulunuyordu. Bunun üzerine toplantıda bulunmayan asil üyeler Özkan Olcay, Şükrü Ergün, Sedat Doğan, Aka Gündüz Özdemir ve Emir Sarıgül telefonla aranarak imza istendi. İki üye gerekli imzayı verdi ve böylelikle olağanüstü seçimli genel kurul kararı çıktı.
Kongre 25 Ekim Cumartesi günü yapılacak.

AYSAL: ADAYLIK İÇİN KARAR VERMEDİM
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Ünal Aysal, başkanlığa yeniden aday olup olmama konusunda karar vermediğini söyledi. Aysal, “Konuyu ailemle ve yakınlarımla görüştükten sonra kararımı açıklayacağım” dedi.

'14 YÖNETİCİ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE'

Galatasaray Yönetim Kurulu toplantının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, daha önce istifa eden Sedat Doğan dışındaki 14 yöneticinin 'birlik beraberlik içinde' olduğu vurgusu yapıldı.

Açıklama şu şekilde;

"Galatasaray yönetimleri her zaman Galatasaray camiasının güven ve desteği ile ayakta durmuştur. 17 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu camiamızın Yönetim Kurulumuza güveni konusunda bazı hoşnutsuzluk ve endişeler olduğunu göstermiştir. Galatasaray çok önemli bir mücadele içindedir. Bu mücadelenin layıkıyla yürütülebilmesi için arkasında tüm camianın güveni olduğu konusunda en ufak bir şüphe bulunmayan bir yönetime ihtiyaç vardır.

Bu anlayışla Başkanımız ve Yönetim Kurulu en kısa sürede Kulübümüzü seçimli Genel Kurul’a çağırma kararı almıştır. Bu karar uyarınca Başkanımız ve aşağıda adı bulunan Yönetim Kurulu üyeleri 18 Eylül 2014 (bugün) itibarı ile görevlerinden ayrılacak ve Tüzüğümüzün 92. ve 93. Maddeleri mucibince bir ay içinde tüm kurullar için yeniden seçim yapılacaktır. Mezkûr maddeler uyarınca Genel Kurul 18 Ekim 2014’te, eğer o tarihte yeterli çoğunluk sağlanamazsa 25 Ekim 2014’te toplantısını yapacaktır. Yönetim Kurulu yine Tüzük gereği bu tarihlere kadar görevinin başında kalacak ve şimdiye kadar gösterdiği ciddiyetle son dakikaya kadar Galatasaray’ın haklarını savunacak ve en ufak bir yönetim boşluğuna mahal vermeyecektir.

ÜNAL AYSAL, ÖZKAN OLCAY, ÜMÜT ÖZDEMİR, CANDAN ERÇETİN, ADNAN NAS, METE İKİZ, ŞÜKRÜ ERGÜN, AKA GÜNDÜZ ÖZDEMİR, MEHMET CİBARA, EMİR SARIGÜL, AHMET OCAKLI YÜCE, MEHMET İPEKDOKUYAN, MEHMET KARLI, EBRU KÖKSAL, NECATİ DEMİRKOL."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz