« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray efsane kaptanına savaş açtı

Galatasaray yönetiminin, basketbol oynadığı yıllarda sarı kırmızılı takımın kaptanlığını yapan Turgay Demirel'i Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'ndan indirme kararı aldığı öne sürüldü. İddiaya göre sarı kırmızılı yönetim Demirel'i CAS'a şikayet edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) arasındaki gerilim zirveye tırmanırken sarı kırmızılı yönetim tarihi bir hamle kararı geldi. Sarı kırmızılılar, 1975-88 yılları arasındaki basketbolculuk kariyerinin büyük bölümünü Galatasaray'a geçiren ve takım kaptanlığı da yapan Demirel'i TBF Başkanlığı'ndan indirmek için harekete geçiyor.

basketdergisi.com'un haberine göre; son olarak koç Ergin Ataman'ın Pınar Karşıyaka maçında rakip taraftarların küfürlerine maruz kalması nedeniyle Turgay Demirel'le karşı karşıya gelen Galatasaray yöneticileri konuyu Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşımaya karar verdi.

Galatasaray efsane kaptanına savaş açtı DEMİREL: OLAYLARIN SORUMLUSU ERGİN ATAMAN'DIR

Sarı kırmızılılar CAS'a yapacakları başvuruda, aylardır seçime gitmesi beklenen ve TBF Başkanlığı'ndan ayrılması gereken Demirel’in, FIBA tüzüğünün yer alan 9. ve 33. maddelerine aykırı davrandığını öne sürecek.

9 maddeye göre; FIBA Avrupa Başkanlığı yapan Turgay Demirel'in yerel görevini yani Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevini bırakması gerekiyor.

İŞTE O MADDELER:

9. Madde: Başkan, seçilmiş veya atanmış bir ulusal federasyon başkanlığı görevi üstlenemez.

33. Madde: Herhangi bir anlaşmazlıkta konu CAS, Lozan, İsviçre’de görüşülür.


Bunları da Beğenebilirsiniz