« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray dünya aslanı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa'da ve Türkiye'de başarıdan başarıya koşan sarı kırmızılı takım, dünya devleri arasında 16'ıncı sıraya yükseldi. Beşiktaş ile Ankaragücü ‘‘Top 100’’ e girerken, Fenerbahçe 197'inci sırada yeralabildi.

Devleri solladı

Dünyanın en başarılı futbol takımları sıralamasında Galatasaray, 1 basamak daha çıkarak 16'ıncılığa yükseldi ve zirveyi zorlamaya başladı. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) değerlendirmesine göre, yarıştığı tüm kulvarlarda başarılı olan Galatasaray, 205 puanla 16. sıraya yükseldi.

Dortmund geride

Hem Avrupa'daki en başarılı Türk takımı unvanını sürdüren, hem de zirveye bir adım daha yaklaşan Cimbom, Avrupa Kupaları'nda şu anda Türkiye'yi temsil eden tek takım. G.Saray, UEFA Kupası'ndaki rakibi B.Dortmund'dan üst sırada yer aldı. ''Top 100''de, Alman ekibi ise 159 puanla 42. sırada yer aldı.

Fener’de hüsran

IFFHS'nin değerlendirmesinde Beşiktaş ve Ankaragücü de ''Top 100'' de yer alan takımlar oldular. Değerlendirmede ilk 100'e giremeyen F.Bahçe, ön sıralarda yer alan G.Saray, Beşiktaş ve A.Gücü'nün gerisinde kaldı. Sıralamada 224.'lükten 76 puanla 197.'liğe çıkan F.Bahçe'yi, 66 puanla 242. durumda bulunan G.Antep izliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz