Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray’dan öz evlatlarına zam

Galatasaray, altyapıdan yetişen Semih Kaya ve Emre Çolak’ın ücretlerinde iyileştirme yapacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DIŞ transferde ön libero, sol bek ve kanat oyuncusu için girişimlerde bulunan Galatasaray, iki sezondur Teknik Direktör Fatih Terim’in yıldızlarını parlattığı Semih Kaya ve Emre Çolak’ı unutmayacak. Galatasaray alt yapısından yetişen Semih ve Emre’ye ekstra zam dopingi yapılacak. 2011 yılında takımın başına Fatih Terim’in geçmesi ile defansta formayı kapan Semih’in 450 bin TL’lik ücreti iki ile çarpılırken maç başı ücreti de 13 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltilecek. Emre Çolak’ın ise şu anki kontratına göre 2014-2015 sezonunda kazanacağı 600 bin liralık zamlı tarifesi ise 1 yıl öne çekilecek.

İŞTE ÜCRETLER

Drogba 4 milyon Euro
Sneijder 2.9 milyon Euro
Riera 2.9 milyon Euro
Hamit 2.9 milyon Euro
Melo 2.9 milyon Euro
Eboue 2.5 milyon Euro
Burak 2.3 milyon Euro

Semih'in 16 yılına denk

SEMİH Kaya’nın, Riera’nın 1 yılda aldığını kazanması için 16 yıl oynaması gerekirken, 1.1 milyon Euro kazanan Dany de milli futbolcunun 4 katı fazla kazanıyordu.

Aydın teklifi beğenmedi

SARI kırmızı kulüple olan sözleşmesi sona eren genç futbolcuya Galatasaray nikah tazeleme ve kontrat uzatma teklifinde bulundu. Galatasaray’ın yıllık 600 bin Euro garanti para teklifine Aydın ve menajeri sıcak bakmazken ilk görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Genç futbolcunun imza atmak için Galatasaray’dan yıllık 1 milyon Euro istediği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler