« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Galatasaray’da kalırım’ demedi

Milli yıldız, kulüpte kalıp kalmayacağıyla ilgili bir soruya “Söyleyecek sözüm yok. Umarım Fatih Hoca başarılı olur” cevabını verdi...

Semih BAHADIR
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da, Arda Turan’dan beklenen haber bir türlü gelmiyor. Geçen hafta sarı kırmızılıların yeni hocası Fatih Terim’e, “Ben kendimi Avrupa’ya hazırladım” yanıtını vermesine rağmen başarılı çalıştırıcının, “Bizimle kal” çağrısına kayıtsız kalan Arda Turan, yine “Kalırım” demedi. Milli oyuncu dün mezun olduğu Bayrampaşa Yahya Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin “Dinazor” sergisi ziyaretine katıldı.

Okuldaki lakabı ‘Mareşal’di

Ziyaret sırasında Arda’nın yıllardır herkesten gizlediği lakabını da Sosyal Bilgiler öğretmeni Mehmet Filiz açıkladı. Arda’ya arkadaşlarının “Mareşal” lakabını taktığını söyleyen Filiz, “3 defa üst üste savaş kazanan komutana mareşal denir. Ben bu konuyu anlatırken arkadaşları da Arda’nın okul takımına 3 maç üst üste kazandırdığını söyleyerek ‘O da bizim mareşalimiz’ demişlerdi. O günden sonra lakabı Mareşal oldu” diye konuştu. Arda ise Galatasaray’da kalıp, kalmayacağıyla ilgili sorulara kaçamak cevaplar verirken şunları söyledi:

Sözleşmem sürüyor ama...

“Galatasaray’ın şu an sözleşmeli futbolcusuyum. İşim sadece futbol oynamak. Benim için kulübe gelen bir teklif var, yöneticilerimiz bunu değerlendirecek. Fatih Hoca ile baba oğul gibiyiz. Gidip, gitmeme konusunda söyleyeceğim bir şey yok. Fatih Terim çok büyük bir teknik direktör. Çok da iyi bir insan. Umarım yeni sezonda her şey Fatih Hocam ve Galatasaray için iyi olur.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz