Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Cem Akdağ'a emanet

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı Teknik Sorumluluğu görevine Cem Akdağ getirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, 1999 yılından bu yana (A) Milli Bayan Basketbol Takımı Antrenörlüğü görevini yapan Cem Akdağ, Galatasaray Kulübü ile sözleşme imzaladı. Akdağ, önümüzdeki sezondan itibaren Galatasaray Bayan Basketbol Takımı Teknik Sorumlusu ve Baş Antrenörü olarak çalışmaya başlayacak.

Konuyla ilgili olarak kulübün internet sitesine açıklama yapan Galatasaray Bayan Basketbol Bölümü Direktörü Mihriban Oğuz, şunları kaydetti:
“Üç sene oyunculuğunu yaptığım, 4 sene boyunca milli takımlarda beraber çalıştığımız, Türkiye'nin en kariyerli antrenörü olan Sayın Cem Akdağ'ın kulübümüze transferi en başta beni çok mutlu etti. Cem Akdağ, son 3 senedir (A) Milli Takımımızda yeni bir sistemle büyük başarılar kazanmış, bu sene de ümit millilerle Avrupa'da dördüncülük yaşamıştır.

Bu seneki Avrupa Şampiyonası'nda da milli takımımızın başarısı için elinden geleni yapacak Cem Akdağ, kulübümüz için büyük bir kazançtır. Takımımızın önceki senelerde elde ettiği başarılara tekrar kavuşması için Türkiye'nin en gözde antrenörü ile anlaşmış olmak, tek hedef olan şampiyonlukta takımımıza önemli bir avantaj sağlamıştır.”

Cem Akdağ, basketbola Galatasaray Küçük Erkek Takımı'nda 1970 yılında başladı. 1982 yılında (A) takımda 3 yıl kaptanlık görevini yaptıktan sonra sakatlanarak basketbol yaşamını noktaladı. Galatasaray'ın erkek takımlarında her kategoride görev yaparak çeşitli başarılara imza atan Cem Akdağ, 17 yıldır sarı-kırmızılı kulübün üyeliğini sürdürüyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz