« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray böyle hoca görmedi

Sarı kırmızılı yönetim de bu jesti karşılıksız bırakmayıp, lig şamppiyonluğu durumunda, 5 aylık ücreti olan 500 bin doların yüzde 30'unu 'bonus' olarak sözleşmeye koydurdu. Daha önce görev yapan Prandelli ve Mancini bu rakamın en az 2 katına imza atmıştı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Milli takımdaki görevini bırakarak Galatasaray'a gelen ve tek kuruş para pazarlığı yapmayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun, sarı kırmızılı yöneticilerle yaptığı görüşme sırasında çok büyük bir jest daha yaptığı ortaya çıktı.

Transfer telifinde bulunan Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'a, hiç para konuşmadan 'evet' diyen ve 500 bin dolara imza atan Hamzaoğlu, sözleşmedeki bonus maddelerine de hiç takılmadı. Genç teknik adam, "Benim için asıl olan Galatasaray'dır" diyerek, lig ve kupa şampiyonluğu gibi başarılarda özel prim istemediğini söyledi.

LİG ŞAMPİYONLUĞU 150 BİN, KUPA 100 BİN DOLAR
Başkan yardımcısı Albayrak da Hamzaoğlu'nun bu jestini karşılıksız bırakmadı ve kulüp başkanı Duygun Yarsuvat'la görüşerek, sözleşmeye özel bir madde koydurdu. Buna göre Galatasaray lig şampiyonu olduğu taktirde Hamza Hamzaoğlu'na, 5 aylık sözleşmesinde yer alan 500 bin doların yaklaşık 30'unu (150 bin dolar) ödeyecek. Kupa şampiyonluğuna ise, 500 bin doların yüzde 20'si (100 bin dolar) verilecek.

ALBAYRAK: BİZİMLE HİÇ PARA KONUŞMADI
Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Abdurrahim Albayrak, "Hamza Hoca Galatasaray’ı o kadar çok seviyor ki, ne parayı ne de primi konuşmadı. 'Benim için önemli olan Galatasaray'da olmak, alacağım para da şampiyonluk primi de benim için sadece detaydır’ dedi" ifadesini kullandı.

MANCINI VE PRANDELLI ASTRONOMİK RAKAMLARA İMZA ATTI
Hamza Hamzaoğlu'ndan önce görev yapan İtalyan teknik direktörler Roberto Mancini ve Cesare Prandelli'nin lig ve kupa şampiyonlukları için astronomik ödüller koydurmuştu.

İşte Galatasaray'ın son üç hocasının sözleşmesinde yer alan bonuslar:

CESARE PRANDELLI:
ŞAMPİYONLUK BONUSU: 1 milyon dolar
TÜRKİYE KUPASI: 500 bin dolar

ROBERTO MANCINI:
ŞAMPİYONLUK BONUSU: 1 milyon 250 bin Euro
TÜRKİYE KUPASI: 500 bin Euro

HAMZA HAMZAOĞLU
ŞAMPİYONLUK BONUSU: 150 bin dolar


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler