Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray, Bonsu'dan vazgeçti

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, NTV Spor Radyo'da yayınlanan Oğuz Yenihayat ve Orhun Gencer hazırlayıp sunduğu "Basketbol Analiz" isimli programla telefonla bağlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gündemdeki transfler hakkında açıklamalarda bulunan, Tofaş'tan Bradley Buckman ile ön sözleşme yaptıklarını belirtirken, geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen David Hawkins'le de iletişimlerinin devam ettiğini ve ciddileşmeleri halinde Siyah-Beyazlı kulüp ile bonservis konusunda masaya oturmak istediklerini söyledi.

"Teknik ve idari ekip olarak maksimum çalışarak, kendi bütçelerimiz içerisinde en iyisini yapmaya gayret ediyoruz" diyen Özyer, Tofaş forması giyen Bradley Buckman ile ön sözleşme yaptıklarını açıkladı.

"Buckman ile ön sözleşme yaptık" diyen şube koordinatörü, "Sözleşmenin geçerli olması için Tofaş'tan bonservisini almamız gerekiyor. Bonservis rakamları konusunda iki kulüp de birbirine çok yakın.  Kulübüyle anlaşma sağlanacak gibi görüyorum. İnternet ortamında ve medyada bahsedilen rakamlar çok abartılı, o rakamlarda değil" dedi.

Geçtiğimiz sezonu Unics Kazan'da tamamlayan Henry Domercant konusuna da değinen Özyer, "Domercant ilgilendiğimiz bir oyuncu, Euroleague'i çok iyi oynadığını biliyoruz. Bu oyuncuyla bitmiş bir anlaşmamız söz konusu değil, iletişimimiz devam ediyor. Ergin Ataman, Domercant'ı çok istiyor. Bizim çizdiğimiz hedefler doğrultusunda bizi o hedeflere taşıyacak oyuncuların önde gelenlerinden biri olarak görüyor. Ataman'ın yabancı oyuncu portföyü çok geniş, B planımız elbette var. Galatasaray Medical Park olarak, hocamızın istediği ilk seçenekleri bitirmek için elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.

"BONSU'YA YAPTIĞIMIZ TEKLİFİ GERİ ÇEKTİK"

Geçen sezon THY Euroleague'de Partizan forması giyen 23 yaşındaki Sırp oyuncu Milan Macvan'ın gündemlerinde olmadığını belirten Özyer, Galatasaray Medical Park başantrenörü Ergin Ataman'ın Temmuz ayı başında Pops Mensah-Bonsu ile çalışmayı çok istediğini ifade ederken, "Bonsu'ya yaptığımız teklifi geri çektik. Çünkü, söylediğimiz dönem içerisinde kendisi bize bir cevap vermedi. Uzun konusundaki arayışlarımıza devam ediyoruz" dedi.

"HAWKINS İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ"

Beşiktaş'ın başarısında önemli rol oynayan takım kaptanı David Hawkins ile iletişim halinde olduklarını söyleyen Galatasaraylı yönetici, "David Hawkins, Bonsu ile beraber Temmuz ayının başında ilgilendiğimiz oyuncularımızın başında geliyordu. Hawkins konusunda fedakarlık yapacağımız boyutlara geldik, onunla da iletişimiz devam ediyor. Beşiktaş boyutu da var; biraz daha ciddileştiğimiz dönemden sonra Siyah-Beyazlı kulüple de bonservis konusunda masaya oturmak isteyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sürpriz olmazsa yerli oyuncu transferini sonlandırdıklarını açıklayan Özyer, "Yabancı oyuncu transferinde imza aşamasında olduğumuz bir isim yok ama yakınlaştığımız oyuncular var" dedi.

Son olarak Özyer, kadın basketbolunda da iddialı olduklarını belirtirken, olimpiyatlarda ilk kez mücadele edecek olan Kadın Milli Basketbol Takımı'na da başarılar diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz