« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray Ataman'a sahip çıktı

Dün oynanan ve Galatasaray Liv Hospital'ın Pınar Karşıyaka'ya 89-77 mağlup olduğu karşılaşmanın son anları hayli gergin geçmişti. Yeşil kırmızılı takımın taraftarları Ergin Ataman'a toplu olarak küfür edince Ataman'da taraftarlara tepki göstermiş ve elindeki taktik tahtasını parkeye fırlatmıştı. Galatasaray Kulübü de yazılı bir açıklama yaparak Ergin Ataman'a sahip çıktı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İşte o açıklama;

"Dün akşam oynanan Karşıyaka-Galatasaray Liv Hospital lig karşılaşması sırasında yaşanan olaylar, milyonlarca sporseverin ekran başında gözleri önünde gerçekleşmiştir.

Bu, ne yazık ki ilk değildir.

Geçtiğimiz yıl da aynı çirkinlikler yaşanmış, profesyonel yöneticimiz Murat Özyer'e fiziki saldırı yapılmış, Hocamız Ergin Ataman'a karşılaşma boyunca ağza alınmayacak küfürler edilmişti.

Artık net bir şekilde ortaya çıkmıştır ki, olay münferit değildir.

Aynı kişilere akreditasyon kartı verilmesine cesaret edilmesinden, inanılması güç toplu bir cinnet ortamını anımsatan küfür seanslarına kadar aynı senaryo aynı şekilde yaşanmıştır.

Kuralların açıkça çiğnendiği bu manzaraya nasıl izin verilebildiği, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun açıklama yapması yükümlülüğünde olan bir konudur.

Ülkemize basketbolu tanıştıran, sevdiren ve yaygınlaşmasında öncülük rolünü tarihi olarak üstlenen bir camia olarak, Galatasaray Liv Hospital basketbol takımı teknik direktörü Ergin Ataman ve ekibinden Türk Basketbolu adına özür dilerken atılacak adımların takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Bu ve benzeri olayların önüne geçilebilmesi için gerekli tüm önlemleri almak üzere Türkiye Basketbol Federasyonu'nu ve yetkili kurullarını derhal harekete geçmeye davet ediyoruz."

Galatasaray Atamana sahip çıktı ERGİN ATAMAN'A KÜFÜR YAĞDIBunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler