« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray antrenmanına Umut damgası

Sarı-kırmızılı takım, Avusturya kampındaki ilk çalışmasını yaptı. Yeni transfer Umut'un hırslı çalışması dikkati çekti.

DHA / A.A.
SON GÜNCELLEME

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Tirol eyaletine bağlı Wörgl kasabasında sürdüren Galatasaray Futbol takımı, çalışmalarını sabah antrenmanıyla sürdürdü.

Basına açık olan antrenmanda teknik direktör Fatih Terim sadece gözlem yaparken, antrenörler Hasan şaş ve Ümit Davala takımı çalıştırdı.

Düz koşuyla başlayan antrenmanda, futbolcular dar alanda pas çalışması gerçekleştirdiler. Sarı-kırmızılı takım, daha sonra üçerli gruplar halinde dar alanda çift kale maç yaptı.

Öte yandan antrenmanda yeni transfer Umut Bulut'un hırslı ve istekli çalışması dikkati çekti.

Galatasaray akşam antrenmanını TSİ 19.30'da basına açık olarak sürdürecek.

FATİH TERİM SUSKUN SEYİRCİ

Yedek kulübesindeki banka oturan teknik direktör Fatih Terim, ilk gün çalışmasını baştan sona sadece izledi hiç bir müdahalede bulunmadı. Geçtiğimiz hafta dayısını kaybeden Terim'in, durgun ve keyifsiz olduğu gözlendi. Henüz gerçekleşmeyen transferler nedeniyle de Fatih Terim'in sıkıntılı olduğu tahmin ediliyor.

SAFFET AKYÜZ GÖREVDE

Birçok kulüpte yıllarca üst düzey futbol oynayan ve bir dönem Galatasaray forması giyen Saffet Akyüz, kampta Fatih Terim'in yardımcıları arasına katıldı. Akyüz ile birlikte geçen yıl A2 takımını çalıştıran Orhan Akyüz de kamp dönemince Terim'in yanında staj yapacak.

AĞIR ANTRENMANLAR BAŞLAYACAK

Galatasaray'ın Amerikalı kondisyoneri Scott Piri, bugün kampa katılacak. Ağır antrenman programı ile ünlü Scott Piri'nin katılımı ile kampın fizik kondisyon antrenmanları başlayacak.

ALBAYRAK: KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Yönetici Abdürrahim Albayrak, antrenman sırasında GSTV'ye yaptığı açıklamada, "Geçen yıl gerekli transferleri gerçekleştirerek, hocamız Fatih Terim ile birlikte şampiyon olmayı başardık. Bu sezon da taraftarlarımız merak etmesin, hedeflenen transferi gerçekleştireceğiz. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilecek daha güçlü bir kadroyu oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Telaşa hiç gerek yok" dedi.

Geride kalan sezonda taraftarlara şampiyon olacaklarını söylediklerini ve bunu başardıklarını vurgulayan Albayrak, “Özlenen, koşan, basan, pres yapan, kazanma hırsıyla oynayan ve hocamızın Türkiye'ye getirdiği sistemle mücadele eden takım, önümüzdeki sezon yine sahada olacak. Zaten bunun için buradayız. Kampımız Avusturya'da başladı. İdmanlarımız da keyifli bir şekilde devam ediyor. Her şey daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler