« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray anıtlaşıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İKİ ilçe belediyesi UEFA Kupası'nı kazanan Galatasaraylı futbolcuları ve kupayı ölümsüzleştirmek için kolları sıvadı. Bahçelievler Belediyesi, Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde daha sonra saptanacak bir noktaya, Beşiktaş Belediyesi ise Etiler'de ayrılan beş dönümlük araziye futbol takımının, Fatih Terim'in kupayla yer alacağı birer anıt yaptıracak.

1996'da Efes Pilsen'in Koraç Kupası'nı kazanmasının ardından bu başarıyı ilçelerinde anıtlaştırdıklarını söyleyen Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcısı Reşat Akçay ’’Galatasaray'a da kupayı kazanın anıtınızı dikelim, diye söz vermiştik. Şimdi sözümüzü tutuyoruz’’ dedi.

Bahçelievler'deki anıtı gerçekleştirecek olan heykeltraş Orhan Algök ve Ergür Gürcan çalışmalarına başladı.

Spor camiasından geldiğini belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu ise ’’Spor tarihinde bir ilke imza atan Galatasaraylı futbolcuları, hocaları Fatih Terim'i ölümsüzleştirme konusunda kendimi sorumlu hissettim. Başarılı sporcuları sonraki kuşaklara aktarmanın en iyi yolu onları ölümsüzleştirmektir. Bu amaçla anıt yapacağız’’ dedi.

Etiler'de, belediyenin ayırdığı bir alana yerleştirilecek olan heykel üniversite öğretim üyelerinden de görüş alınarak yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz