« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray 25 Ekim'de sandığa gidiyor

VE beklenen oldu…Galatasaray kulübü 25 Ekim 2014’te sandığa gidiyor…

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Ünal Aysal ve yönetim kurulu tarihi zirvede erken seçim kararı aldı. 17 Eylül’de yapılan Olağanüstü Divan Kurulu toplantısında yükselen muhalefet sesleri üzerine ‘Kararımı yönetimde arkadaşlarımla vereceğim’ diyerek erken seçim sinyali veren Ünal Aysal, dediğini ve aklından geçeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptı.

Dün saat 17.15’te Türk Telekom Arena Stadı’nda start alan zirveye Başkan Ünal Aysal ile birlikte 8 yönetim kurulu üyesi katıldı.

2 SAATTE KARAR VERİLDİ
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal hemen toplantının başında 25 Ekim’de yapılmak üzere Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapılması kararını aldı.
Ve toplantıda 25 Ekim 2014 tarihinde yapılacak toplantının Divan Kurulu’nda tartışmalara yol açan 3 konuda yetki verilmesi için mi, yoksa seçimli genel kurul için mi olacağı tartışmaya açıldı.
2 saatlik görüşmenin ardından son karar ‘erken seçim’ oldu…

‘OYUMU VERMEYE HAZIRIM’
Bu konuda Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunan Başkan Ünal Aysal, önemli ifadelere imza attı.
Aday olup olmayacağını ve bu ihtimali sorduğumuz Ünal Aysal, “Adaylık şansım yüzde 50... Gelişmelere göre ve çıkacak adayların kalitesine göre kararımı vereceğim. Açık söyleyeyim; eğer kaliteli bir aday öne çıkarsa aday olmam ve kendisine tam destek de veririm. Galatasaray’ı ileriye taşıyacağına inandığım bir aday öne çıkarsa ona hem desteğimi, hem de oyumu veririm. Aksi takdirde ise ailem ve dostlarımla görüşüp konuştuktan sonra kesin kararımı vereceğim” diye konuştu.

ALO…BAŞKAN KONGRE İSTİYOR

GALATASARAY’da kritik toplantıya 5’i asil olmak üzere sadece 8 yönetim kurulu üyesi katıldı. Sarı kırmızılı kulüp adına büyük önem taşıyan böyle bir toplantıda 7 yönetici çeşitli nedenlerle bulunmadı.
Toplantıda Başkan Ünal Aysal’ın da görüşü ile ‘erken seçim’ kararı öne çıktı. Ancak bu kez G.Saray Yönetim Kurulu toplantısında imza sıkıntısı öne çıktı. Çünkü tüzüğe göre yönetimin seçim kararı alması adına 7 asil yönetim kurulu üyesinin imzası gerekliydi. Toplantıda ise 5 asil idareci vardı.
Bunun üzerine TT Arena’daki zirvede toplantıya katılmayan yönetim kurulu üyeleri arandı ve “Başkan Ünal Aysal ile birlikte kongre kararı aldık. Bunu onaylayıp karara imza atar mısınız” sorusu yöneltildi.
Ve istifasını daha önce sunan Sedat Doğan hariç tüm yönetim kurulu üyeleri bu kararı onayladı. Böylece Galatasaray yönetimi erken seçim kararı aldı.

TOPLANTIYA KATILAMAYANLAR

Özkan Olcay
Aka Gündüz Özdemir
Sedat Doğan
Şükrü Ergün (Yurt dışında)
Emir Sarıgül
Ahmet Yüce Ocaklı
Necati Demirkol (Sağlık mazereti)

14 yönetici onay verdi

SEDAT Doğan dışında tam destek… Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, erken seçim kararını 1 idarecisi dışında 14 yöneticisinin onayı ile aldı. Sarı kırmızılı kulüp, resmi internet sitesinden Başkan Ünal Aysal ile birlikte bu kararı onaylayan 14 yönetim kurulu üyesinin ismini yayınlarken, yalnızca daha önce istifasını sunan Sedat Doğan’ın bu kararda dahlinin bulunmadığı açıklanmış oldu.

‘Yara aldık, güven kaybı yaşıyoruz’

Yöneticiler Ebru Köksel ile Mete İkiz, erken seçim kararına karşı çıkarken, başkan Aysal, “Camianın inaç ve güveni benim için büyük önem taşıyor. Bu noktada yara aldık” diyerek erken seçim istedi ve desteği aldı.

TARİHİ zirvede erken seçim kararı işte bu yüzden alındı…
Türk Telekom Arena Stadı’nda 2 saat 15 dakika süren toplantıda Ünal Aysal, yönetim kurulu üyelerinin görüşlerini aldı.
Toplantıya katılan Ebru Köksal ile Mete İkiz, erken seçime karşı çıkıp 2016 yılına kadar yönetimin göreve devam etmesi gerektiğini belirtti.

4. YILDIZ ÇOK ÖNEMLİ
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ise camianın inancı ve güveninin kendisi için büyük önem taşıdığını belirtip bu noktada yara aldıklarını belirtti. Sarı kırmızılı kulübün başkanı, bu noktada bir güven kaybının yaşandığını ve 4. yıldız sezonunun önemi nedeniyle erken seçim yapılması yönünde görüş bildirdi.
Ve Aysal’ın bu görüşü üzerine toplantıya katılan tüm yönetim kurulu üyeleri Başkan’ın kararına destek vererek 25 Ekim’deki erken seçim kararı alındı.


Bunları da Beğenebilirsiniz