Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray 103. yılını kutluyor

Galatasaray Kulübü'nün 103. kuruluş yılı kutlamaları başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

103. yıl etkinlikleri kapsamında, kulübün kurucusu Ali Sami Yen, Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törende anıldı.

Törene, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, yönetim kurulu üyeleri Sinan Kılıç ve Mümtaz Tahincioğlu, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve sarı-kırmızılı camiadan çok sayıda isim katıldı.

Saygı duruşunun ardından dualar okunurken, Mehmet Helvacı, yaptığı konuşmada, her yıl kuruluş etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Ali Sami Yen'in mezarını ziyaret ettiklerini hatırlatarak, “Bu, ona karşı bir şükran ifadesidir. Aynı zamanda her yıl kendisine yarattığı eserin korunacağı ve yüceltileceği konusunda söz vermeyi de bir borç biliyoruz. Umarım bu sene de tıpkı geçen senelerde olduğu gibi kuruluş etkinliklerimizin ertesinde Galatasaray için her şey iyi olur” dedi.

Kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde yarın da Galatasaray Lisesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk konularak, saygı duruşunda bulunulacak. Kulüp başkanı Adnan Polat'ın konuşmasının ardından, en kıdemli kulüp üyesi, yaş kütüğüne 103. yıl plaketini çakacak.

Tören, 50 yıllık divan kurulu üyelerine berat ve madalyalarının verilmesi, kazanılan ödül ve kupaların tanıtımı, müzeye teslimi ve geleneksel Galatasaray pilavının yenilmesiyle sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler