"Cenker Tezel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cenker Tezel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cenker Tezel

Galada altyazı tartışması

Gala sanat dünyasından birçok ünlüyü bir araya getirdi.

Ancak yaşanan teknik arızalar, zaman zaman sıkıntı yarattı. İzleyiciler filmdeki diyalogları takip etmekte zorlanırken, Beyazıt Öztürk de bu konudan dert yandı. Öztürk, "Seste problem vardı ama umuyoruz düzeltilecek. Daha anlaşılır olacak. Altyazının gerekebileceği yerler olabilir" dedi. Ancak altyazı isteklerine filmin yönetmeni Ezel Akay şiddetle karşı çıkarak, "Çok ayıp, insan Türkçe dinlerken altyazı okumak ister mi? Seyircinin böyle eğlenebileceğini düşünüyorum. Anlaşılmayacak bir şey yok" dedi.

Akay, gazetecilerle söyleşisi sırasında, filmi Süleyman Demirel’in sözlerinden esinlenerek çektiğini de açıkladı: "Bana Demirel ilham verdi aslında. Karikatürcüler, Demirel’i ziyaret ediyorlar. O da ’Mizah bir yumruktur, kime vuracağı belli olmaz’ diyor. Mizahçı arkadaşlar ’Bize o kadar çok dava açtınız ki, bu yumruk gelip gelip bizi vuruyor’ deyince de ’Eh kime yumruk atacağını bileceksin’ diye yanıt veriyor."
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI