GAZİANTEP HABERLERİ

GAHİB'de devlet destekleri tanıtıldı

DHA
28.03.2017 - 09:38Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GÜNEYDOĞU Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan, Türkiye’nin ihracat liginde üst sıralarda mücadele edebilmesi için ihracatçıların devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Ekonomi Bakanlığı ile TİM tarafından koordine edilen ve destek mekanizmaları hakkında iş dünyasını bilgilendirmeyi amaçlayan 'Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı' GAİB hizmet binasında gerçekleştirildi. GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, bütün zorluklara rağmen iş dünyasının ülkenin kalkınması için üretime ve yatırıma devam ettiğini belirtti.
İş âleminin her türlü sıkıntıya göğüs gererek ihracatın artırılması için çalıştığını ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:
“Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerine giden, bu ülkelerde Türkiye’nin tanıtılmasına ve Türk ürünlerinin bilinirliğine katkı sağlayan ihracatçılarımız var gücüyle çalışmaya devam ediyor. İş insanları ülkesinin kalkınması için çalışırken devletin de ihracatçılarımızı desteklemesi ve yol göstermesi çok değerlidir. Bu yıl için de iş dünyasının daha rahat çalışması için sağlanan destekler ihracatçılarımızın işlerini kolaylaştırmıştır. Mesela bölge iş adamlarımız Ur-Ge destekleriyle birçok fuara katılıp ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Bu destekler bugün olduğu gibi yarın da iş adamlarımızın gelişmesinde etkili olacaktır. Türkiye’nin ihracat liginde üst sıralarda mücadele edebilmesi için ihracatçıların devlet tarafından desteklenmesi gerekiyor."
İş dünyasının gelişmesi ve yatırım yapması için sağlanan devlet destekleriyle birçok KOBİ’nin ihracat ligine yükseldiğini vurgulayan Kaplan, daha çok ihracatçı yetişmesi için devlet desteklerinin artarak devam etmesi gerektiğine dikkati çekti. Gaziantep’in geçen yıl 6 milyar 258 milyon 347 bin dolarlık ihracat yaptığını anımsatan Kaplan, bölgeden de 7 milyar 778 milyon 937 bin dolarlık ihracata imza atıldığını hatırlattı. Bu rakamların daha çok artması için devlet desteklerinin çok önemli olduğunu dile getiren Kaplan, KOBİ’lerin de sanayicinin de bu desteklerden en üst düzeyde faydalanarak hem şirketlerin hem de ülkenin büyümesine katkı sağlamalarını istedi.
Toplantı sunumlarla devam etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GAHİB'de devlet destekleri tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GAHİB'de devlet destekleri tanıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı