Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaflet, dalalet şimdi de hıyanet

  Hürriyet Haber
  25 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 25 Mayıs 2011 - 08:07

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin iki dönem gaflet ve dalalet yaşattığını, üçüncü dönemde ise hıyanet yaşatacağını söyledi.

  TOKİ’nin Başbakan’ın miting düzenleme kurumu haline geldiğini de belirten Bahçeli, “TOKİ’nin bütün evlerini inceleteceğim. Kuruş kuruş hesabını soracağım. Bulduğum ne kadar yolsuzluk varsa, o yolsuzluğun bedelini TOKİ evlerinde oturanlara kardeş payı yapmazsam namussuzum” dedi. Bahçeli Muğla ve Denizli mitinglerinde özetle şunları söyledi:

  Bunlar şaşırmış

  “Türkiye’de etnik temelli bölücü faaliyetlerin tırmandığını görüyoruz. Bunlara millet bir yol vermiş, bunlar şaşırmış. Ayağını yerden kesmiş ve bir gaflet dönemi yaşatmış, ikinci dönemi dalalet olmuş, şimdi ise anayasa değişikliği ile memlekete hıyanet dönemini yaşatmak istiyor.

  Yolsuzluk başını almış gidiyor. Özelleştirmenin, ihalelerin bak altına yolsuzluk var. Her alanda rüşvet ve iltimas var. Ülkede haksız kazançla, sıcak parayla servetine servet katanlar var. Toplu konut yapan TOKİ diye bir kuruluş var. Bu bir yandan ev yapıyor. Öbür yanda sayın Başbakanın miting düzenleme kurumu haline gelmiş. Sahneler düzenleniyor, kırmızı halılar seriliyor. Başbakan ya uçakla ya helikopterle geliyor, sonra başbakanlığın otobüsüne biniyor. TOKİ’nin meydanına gelip aslı astarı olmayan tesisler açıyor, temeller atıyor./images/100/0x0/55ea1b53f018fbb8f86ba49e

  Namus sözü veriyorum

  MHP’ye iktidar nasip olduğunda, yolsuzluklarda bir toplu iğne kadar leke bırakmaksızın araştırma yaptıracağım. Kim yolsuzluğa bulaşmışsa Yüce Divan’a gözümü kırpmadan göndereceğim. TOKİ yöneticilerine sesleniyorum. Milletin ve devletin arsasını alıyorsun, bildiğin müteahhitlere peşkeş çekiyorsun. Kalitesi düşük evler yaptırıp, ev sahibi olanlara pahalıya veriyorsun.

  Televizyonlarda gösteriş yapıyorlar. İstanbul’da ‘çılgın proje’ diye iki yeni şehrine şimdiden talip olmuşlar oraları parsellemişler. Türkiye’nin iliğini sömüren bunlardır. Evinize gönderilen paketler sizindir. Paketi alıp AKP’ye oy vermeye mecbur ve mahkum değilsiniz. Bu siyaset simsarları, sizin üzerinizden asalak ve sülük gibi toplumdan geçinen insanlardır.

  Bu ülkede dört kişiden biri işsiz. 9 yıllık AKP iktidarının 100 tane önemli sorunun tespit ettik ve buna 100 çözüm üreterek başa işsizliği aldık. Bir namus sözü olarak yüzde 7 kalkınma hızı ile her yıl 700 bin kardeşimize iş bulacağız.

  Kadına şiddet artıyor

  Kadınlarımıza yönelik şiddet artmaktadır. Yakın bir tarihten itibaren 300’e yakın kadınımız katledilerek ya oto yolların kenarlarına atılmış ya da ormanlara bırakılmış bir şekilde bulundu. 52 sığınma evi ağzına kadar dolmuş. Türkiye’nin manzarası budur. Başbakan her türlü kabalığı, iftirayı yaparak ülkeyi yönetirken, yandaşlarını mutlu görürken zannetme ki Türkiye mutludur?”

  Karanlıktan kurtul

  MHP Lideri Bahçeli, Denizli’de yaptığı konuşmada da özetle şunları aktardı:

  “Suriye ile Libya’ya çekil demesini biliyorsun da onların eşiğine getirdiğin Türkiye’de o felaketler yaşanmadan niye sen çekilip gitmiyorsun. Çünkü korkuyorsun Sayın Başbakan. Gecelerin uykusuzdur, kabus görüyorsun. ‘İktidar olamazsam bozkurtlar ensemde dolaşıyor, beni mutlaka Yüce Divan’a gönderir’ diyorsun. Onun için bozkurtlara her türlü ahlaksızca saldırılarda bulunuyorsun. Çünkü Milliyetçi Hareket var olduğu sürece sen bu devleti, milleti yok edemezsin, bölemezsin. Onun için bu sevdadan, bu karanlık dünyadan kendini kurtar. Milletin gerçeğine dön.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı