« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gabriel'in hayali 'engel'lenemedi

Barcelona forması giymek futbol oynayan her küçük çocuğun hayalidir. Ancak Rio de Janeiro’da düzenlenen seçmelerde 90 çocuk arasında yer alan 11 yaşındaki Gabriel için bu durum biraz daha farklı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doğuştan ayak bilekleri olmayan Brezilyalı Gabriel, engellerin aşılıp normal insanlar gibi her alanda başarılı olunabileceğinin en büyük örneklerinden biri oldu. Büyük bir Barça taraftarı olan bu küçük dev adam, Rio de Janeiro’da süren Barcelona seçmelerine katılma hakkını elde ettikten sonra yaptıklarıyla herkesi şaşırttı. Konuşmayı sevmeyen ve röportaj vermeyen Gabriel, tercihini her şeyi futbol topuyla anlatmaktan yana kullanıyor.

İŞTE GABRIEL'İN FUTBOL AŞKI / WEB TV

Testler sırasında inanılmaz bir performans ortaya koyan Gabriel, hayata karşı verdiği bu büyük meydan okumayla eşine az rastlanır bir başarıyla herkesin dikkatini çekti. Tüm yaşıtlarını geride bırakmayı başaran bu küçük çocuk dünya çapındaki yetenekleriyle en büyük hayaline kavuşurken, hayatta imkânsız diye bir şeyin olmadığının altını kalın puntolarla çizdi.

Kulübün spor bilimleri bölüm üyesi Dr.Maurice Smith, “Gabriel, tüm çocuklara verdiğimiz testleri başarıyla geçti. İki ayağı da olmamasına rağmen müthiş bir kondisyonu var. Tam anlamıyla durdurulamaz bir motora sahip. Yaşıtları arasında fazlasıyla öne çıktı” şeklinde konuştu.

Takımın fizyolojisti Mauricio Soares ve Barcelona akademisinden Joaquim Estra’da ise Gabriel’in Barcelona için oynamaya devam etmesinde hiçbir sorun görmediklerini ifade etti.

 Bir dönem Barcelona forması giyen Deco ise Gabriel’in hayat hikâyesinin heyecan verici olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler