« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gabric'in durumu iyiye gidiyor

Trabzonspor Kulübü Doktoru Hakan Ayaz, Hırvatistan'da trafik kazası geçiren Drago Gabric'in, suni solunum cihazından çıkartıldığını ve kendi solunumunu yapabildiğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ayaz, Trabzonspor Kulübü'nün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Gabric'in sağlık durumunda yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu belirterek, “Hırvatistan'a ilk gittiğimde komada ve yüksek derecede hayati tehlikesi olan, bu nedenle de uyutulan Gabric, dünden bu yana uyandırılmaya çalışıldı ve ona göre tedavi yapıldı. Uyutma ilaçlarının etkisi azaldıkça muayenesi saat başı gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

Futbolcunun gece saatlerinden itibaren yapılan muayenelere cevap vermeye başladığını ifade eden Ayaz, şunları kaydetti:
“Bugün doktorlarla yaptığımız tespitler sonucu futbolcumuzun hayati tehlike riskinin azaldığını gördük. Kendisi henüz konuşamıyor ama suni solunum cihazından çıkartıldı, kendi solunumunu yapabilmeye başladı. Bizim için önem taşıyan hayati tehlikesinin ortadan kalkması olduğundan gelişmeler şimdilik sevindirici. Oyuncumuzun bir an önce iyileşmesini bekliyoruz. Dualarımız kendisiyle birlikte.”

Ankaragücü'nde sezonu kiralık olarak geçiren Gabric, yaz tatilini geçirmek üzere gittiği Hırvatistan'ın Split kentinde trafik kazası geçirmiş ve ağır yaralanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz