« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gabon'da off-shore heyecanı

Formula 1 yarışlarının deniz versiyonu olan Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası'nda sezonun ikinci yarışı 12-14 Temmuz'da Gabon'da yapılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Organizasyonda yarışan İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, şampiyonanın Afrika'da başlayacak ikinci ayağı için Gabon'da hazırlıklarını tamamlıyor. Başkent Libreville'de gerçekleştirilecek organizasyonda yarışan tek Türk sporcu olan Uğur Işık, takım arkadaşı Norveçli Christian Zaborowski ile yarışta yer alacak. Mayıs ayında yarış teknelerini Türkiye'ye getirerek test çalışmalarını tamamlayan ekip, Libreville'de podyum görmek için rakipleriyle kıyasıya mücadele edecek.

Teknik kontroller, serbest antrenmanlar ve sıralama turlarıyla yarın başlayacak organizasyon, 13 Temmuz Cuma günü resmi antrenmanlarla devam edecek. Aynı gün yerel saatle 15.30'da start alacak Gabon Grand Prix 1, kentin tam içinde gerçekleşecek. 14 Temmuz Cumartesi günü sabahki resmi antrenmanlar sonrası başlayacak Gabon Grand Prix 2'nin bitmesiyle şampiyonanın ikinci etabı da tamamlanmış olacak.

Toplam 9 takımın mücadele ettiği Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası, Afrika'dan sonra, İtalya ayakları için Avrupa kıtasına dönecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.