« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gabon'da büyük öfke: Burası hayvanat bahçesi değil Messi!

Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'nin, Gabon'a yaptığı ziyaret ülkeyi karıştırdı. Devlet Başkanı tarafından karşılandığı ülkeye tişört ve kot pantolonla gelen Arjantinli oyuncunun kıyafeti büyük tepki topladı. Messi'nin bu ziyaret için 3.5 milyon Euro aldığı da ileri sürüldü, ancak yıldız futbolcu bu iddiayı yalanladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lionel Messi ile Barcelona'dan eski takım arkadaşı Deco'nun, 2017 Afrika Milletler Kupası'na ev sahipliği yapacak Gabon'a ziyaretinin yankıları sürüyor. Ülkenin en büyük ikinci kenti Port Gentil'de yapılan 40 bin kişilik stadın ilk tuğlasını koyan Messi'nin 3.5 milyon Euro aldığı haberlerine Messi ve Gabon'dan yalanlama geldi.

Gabonda büyük öfke: Burası hayvanat bahçesi değil Messi
Gabon elçiliği France Football'un iddiasını yalanlarken, Messi de Fransız dergisinden tekzip yayınlamasını istedi. İspanyol Mundo Deportivo gazetesi Messi'nin bu ziyaret için tek kuruş bile almadığını öne sürdü ve ziyaretin Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo ile yakın arkadaş olan Samuel Eto'o'nun ricası üzerine gerçekleştiğini savundu.

Messi'nin bu iddialardan haberdar edildiğinde Arjantinlinin şok geçirdiği vurgulanırken, kendisine sorulmadan doğru olmayan iddiaları yayınlamasından dolayı rahatsız olduğu ve dergiden tekzip yayınlamasını beklediğini kaydedildi.

Gabonda büyük öfke: Burası hayvanat bahçesi değil Messi
Gabon Devlet Başkanı Ali Bongo, Messi ile birlikte bindikleri aracın şoförlüğünü yapmıştı.

UHALEFET PARTİSİNDEN MESSI'YE BÜYÜK ÖFKE
Messi'nin Gabon ziyaretinde traşsız olması ve tişört ile sort giymesi de ülke muhalefeti tarafından sert eleştirilere neden olmuştu. Muhalefet Partifi, UPG yaptığı açıklamada, "Eğer sen Lionel Messi isen, milyonersen, muz cumhuriyeti bile olsa devlet yetkililerinin karşısına şortla, ellerin cebinde çıkamazsın. Gabon, bir ülke hayvanat bahçesi değil. Arjantin'de Gabon'un nasıl anlatıldığını bilmiyoruz. Ancak kendisinin ihmalkarlığını, standart ve prensiplere karşı saygısızlığını kınıyoruz" ifadelerini kulanmıştı. (NTV Spor)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler