Gündem Haberleri

GÜNDEM

  GABON'DA ABDULLAH GÜL POZU

  Hürriyet Haber
  16 Temmuz 2012 - 03:00Son Güncelleme : 16 Temmuz 2012 - 09:41

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Gabon’da Ayao Nyavor adlı balıkçıyla sohbet ederken çekilen çıplak ayaklı fotoğrafı, geçtiğimiz yıl çok konuşulmuştu.

  Cumhurbaşkanlığı fotoğrafçısı Ayhan Arfat’ın çektiği kare, TFMD Özel Ödülü’nü de almıştı. Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nı izlemek için Gabon’a giden Ece Vahapoğlu da orada aynı pozu verdi ve bu kareyi sosyal medyadaki takipçileriyle paylaştı.  

  Gabonlu balıkçıdan Cumhurbaşkanı Gül'e 'tekne' ricası

  ABDULLAH GÜL'ÜN GABON GEZİSİNDEN FOTOĞRAFLAR 

  Cumhurbaşkanı sözünü tuttu  

  TÜRKİYE’NİN, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahilde çıplak ayaklı yürüyüşü sırasında sohbet ettiği balıkçı olarak tanıdığı Gabonlu Ayao Nyavor, istediği tekne motoruna kavuştu. Gabon’a 2011’in mart ayında resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı, sahilde yürüyüş yaparken Nyavor ile karşılaşmış, yaptıkları sohbette ona teknesi için motor gönderme sözü vermişti. Yaklaşık 4 bin euro değerindeki motor ve Nyavor’un istediği balık ağı, Libreville büyükelçiliği ve TİKA yetkililerince sağlandı. Nyavor, motoruyla balık ağını dün Türkiye’nin Libreville Büyükelçisi Ahmet Rıza Demirer’den teslim aldı. Motorun teslimi için Uluslararası Türk-Gabon Okulu’nda düzenlenen törene Ahmet Rıza Demirer ve balıkçı Nyavor’un yanı sıra Gabon Dışişleri Bakanlığı temsilcisi, bazı öğrenci ve velilerle Gabon’da yaşayan Türkler katıldı. Teslim töreninde verilen yemekte, Nyavor’un getirdiği balıklar ikram edildi. Öte yandan Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba’nın Gül’ün davetlisi olarak çarşamba günü Ankara’ya geleceği öğrenildi.

  GÜL O BALIKÇIYI UNUTMADI
  Zeynep Gürcanlı yazıyor

  Feci ölümden 20 dakika önce

  Ece Vahapoğlu, Gabon’daki sürat tekneleri yarışında ölen İngiliz pilot William Nocker’ı kazadan dakikalar önce fotoğrafladı. Dünyanın en güçlü sürat teknelerinin yarıştığı Dünya Powerboat Şampiyonası’nın ikinci ayağı, Gabon’un başkenti Libreville’de düzenlendi. Heyecanlı yarışlar, trajik bir kazaya da sahne oldu. İngiliz pilot William Nocker ve co-pilotu Norveçli Kurt Olsen’ın yarıştığı Welmax teknesi suda savrularak takla attı. İngiliz pilot ölürken, durumu kritik olan Norveçli co-pilot yoğun bakıma alındı. Organizasyonda yarışan sevgilisi Uğur Işık’ı desteklemek amacıyla Gabon’da bulunan Ece Vahapoğlu, feci kazadan dakikalar önce pilotları görüntüledi. Sunucu, çektiği fotoğrafı Twitter’daki takipçileriyle paylaştı, altına da şu notu düştü: “Gabon’daki bu fotoğraftan 20 dakika sonra bu dünyadan göçtüğüne inanmak zor.”
  /images/100/0x0/55ea1a9ef018fbb8f86b7a00
  Tek Türk pilot

  Ece Vahapoğlu’nun sevgilisi, Işıklar Holding’in patronu Uğur Işık, Gabon’daki Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nda yarışan tek Türk pilot. Ünlü sunucu, Twitter’da sevgilisinin fotoğraflarını da paylaştı: “Işıklar Zabo teknesinin pilotları Uğur Işık ve Christian Zaborowski. Class 1 Powerboat yarışları en hızlı ve tehlikeli sporlardan biri olarak gösteriliyor. Yakınınız yarışıyorsa yüreğiniz ağzınızda izliyorsunuz.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı