Belek'e gelecek liderler masraftan kısıyor

Hürriyet Haber
14.10.2015 - 10:57 | Son Güncelleme:

15-16 Kasım’da yapılacak G20 Zirvesi için Belek’te 2 gün konaklayacak olan liderler lüks villalar yerine standart odalarda kalacak. Japonya Başbakanı Abe, 1200 Euro’luk standart oda, Suudi kral El Suud ise 13 bin Euro’luk süiti tercih etti.

Antalya’nın Belek bölgesi 15-16 Kasım’da yapılacak G20 Liderler Zirvesi’nde dünya liderlerini ağırlamaya hazırlanırken, liderlerin otel tercihleri çok konuşulacak gibi görünüyor. Gazete Habertürk'ten Ünsal Ereke'nin haberine göre, Güvenlik nedeniyle gizli tutulan bilgilere göre 2 gün Antalya’da bulunmaları beklenen liderlerin çoğu lüks villalar yerine otellerin içlerindeki standart odalarda konaklayacak.

Dünya liderleri G20 zirvesi için Belekte buluşacakDünya liderleri G20 zirvesi için Belek'te buluşacak


Örneğin Titanic Deluxe Belek’te kalacak Japonya Başbakanı Shinjo Abe aynı otelde geceliği 10 bin Euro’luk presidential süit yerine 1200 Euro’luk standart süitte konaklayacak. Bellis De Luxe’de kalacak İspanya Başbakanı Mariano Rajoy’un tercihi ise geceliği 600 Euro’luk süit olacak.

G20 otelinde 8 müdürün işine son verildiG20 otelinde 8 müdürün işine son verildi

Endonezya Başkanı Joko Widodo’nun IC Santai’deki odasının geceliğinin 250 Euro olduğu öğrenildi. Tüm bunların karşısında Antalya’nın en pahalısı olarak öne çıkan ve Belek’teki tesislerden ayrılan Mardan Palace’ın 13 bin 500 Euro’luk Kral Dairesi’nde ise Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz el-Suud kalacak.
Beleke gelecek liderler masraftan kısıyor
Öte yandan oteller arasında özellikle heyetler için konaklama fiyatında yarış meydana geldi. Dışişleri Bakanlığı, turizmcilerle birlikte yaptığı toplantıda kişi başı geceleme fiyatının 300 Euro’nun altında olmamasına yönelik tavsiyede bile bulununca oda fiyatı 120 ile 375 Euro arasında kaldı. Diğer ülkelerde düzenlenen Liderler Zirveleri’ne göre yüzde 30-40 ucuza ev sahipliği uygulaması zirveyi en ucuz destinasyon haline getirdi. Ülke liderlerinin kalması beklenen villa ve özel süitlerin fiyatı ise 2 bin ile 20 bin Euro arasında değişiyor.
Beleke gelecek liderler masraftan kısıyor
"OTELLER ARASI REKABET OLUŞTU"

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı CEMİL UĞURLU:
“Herkes organizasyonda bir sorun çıkmaması için uğraşıyor. Konaklama fiyatlarının serbest kalmasıyla oteller ülkelerle görüşmelerde bulundular. Bu da belli oranda rekabeti ortaya çıkarmış olabilir. Şu anda hâlâ katılımcıların akreditasyonları tamamlanmadı.”

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı