« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saraylı yöneticiden F.Bahçe yorumu

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği gecede konuşan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Yiğit Şardan, sıkıntılı bir dönem geçiren ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin gelecek haftalarda toparlanacağına inandığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSİYAD), sezona ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yenerek kazandığı Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu ile başlayan Galatasaray Bayan Basketbol Takımı için destek gecesi düzenledi.

Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleştirilen organizasyona Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleri Yiğit Şardan, Ahmet Dedehayır, Cemal Özgörkey, bayan basketbol takımının bazı oyuncuları ile teknik heyeti ve davetliler katıldı.

Geceden elde edilecek gelirin bayan basketbol takımı için kullanılacağı açıklanırken, yapılan açık artırmada oyunculardan Işıl Alben'in forması 50 bin YTL, sarı-kırmızılı futbolcu Arda Turan'ın Trabzonspor maçında giydiği imzalı kramponu ise 25 bin YTL'ye alıcı buldu.

Organizasyona Arda Turan'ın da katılması planlanırken, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in izin vermemesi nedeniyle oyuncunun gelemediği öğrenildi.

POLAT: “KREDİ ANLAŞMASINI HEMEN UYGULAMAYA KOYACAK DEĞİLİZ”

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat yaptığı konuşmada, bayan basketbol takımına destek sağlamak için düzenlenen gece nedeniyle 1905 GSYİAD yönetimine teşekkür ederken, önümüzdeki günlerde düzenlenecek Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na da değindi.

Ön protokolü yapılan kredi anlaşmasıyla Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesini sağlayıp, kulübün kredi borçlarını orta vadeye yaymayı planladıklarını aktaran Polat, genel kuruldan alınacak yetkinin hemen kullanılacağı yönünde yanlış bir kanı yaratıldığından şikayet etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize rağmen bu çalışmayı sürdürmek istediklerini belirten Polat, şunları söyledi:“Yönetim kurulu olarak bizim krediyi onaylama yetkimiz olmasına ve genel kurula götürme mecburiyetimiz olmamasına karşın, daha önce söz verdiğimiz gibi şeffaf bir ortamda bu sorumluluğu genel kurulla paylaşmak istedik. Yetkiyi aldığımız taktirde kredi anlaşmasını hemen uygulamaya koyacak değiliz. En uygun zamanı ve ortamı bekleyeceğiz.”

Konuşmasının ardından Polat, 1905 GSYİAD'ın yeni üyeleri ile bayan basketbol takımı için 10 bin YTL'nin üzerinde bağışta bulunan kişilere plaketlerini verdi.

ŞARDAN'DAN FENERBAHÇE DEĞERLENDİRMESİ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Yiğit Şardan, sıkıntılı bir dönem geçiren ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin gelecek haftalarda toparlanacağına inandığını söyledi.

Şardan yaptığı değerlendirmede, 3 puanlık sistemde puan farklarının çabuk kapanabileceğini ifade ederek, “Fenerbahçe'nin kaliteli bir kadrosu var. İlerleyen haftalarda yeniden şampiyonluk potasına gireceklerdir. Ama Anadolu takımlarının bu sezon çok daha dirençli olduklarını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu'ndaki rakiplerine de değinen Şardan, güçlü takımlarla eşleştiklerini aktararak, “Tabii ki zor olacak ama gerçek kimliğimizi sahaya yansıttığımız takdirde tüm maçlarımızı kazanabiliriz” dedi.

Teknik direktörleri Skibbe'ye de destek veren Şardan, Alman teknik adamın takımı çok iyi çalıştırdığını ve herkes tarafından sevildiğini dile getirerek, “Daha önce UEFA Kupası'nı kazanan kadromuz geçmiş yılların birikimiydi. Şimdiki kadromuzda daha sonra yapılacak takviyelerle gelecek yıllarda Avrupa'da önemli başarılar kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Şardan ayrıca, Adnan Polat'ın de değindiği Goldman Sachs ile yapılan kredi anlaşmasıyla ilgili olarak Genel Kurul Toplantısı'ndan yetki istemeleri konusunda ise şunları söyledi:

“Kriz dönemi beklenenden kısa da sürebilir, uzun da sürebilir. Ama biz bu dönemde ortaya çıkacak fırsatları kaçırmak istemiyoruz ve yönetim olarak elimizi güçlü tutmak istiyoruz. Olası bir fırsatta genel kurul için yeniden 1,5 ay bekleyemeyiz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz