Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saraylı oyuncu rest çekti

Başarılı file bekçisi, Beşiktaşlı Hakan Arıkan’ın isminin G.Saray’da gündeme gelmesiyle yıkıldı. Yönetime, “İkinci plana itilmek istemiyorum. 1 numara olmazsam giderim. Oynayacaksam imzaya hazırım” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

7 yıldır Galatasaray’da. Ancak her dönem ikinci plana itildi. Görev verildiğinde de üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Ama hiçbir dönem takımın vazgeçilmezi olarak düşünülmedi. Ve, Beşiktaş file bekçisi Hakan Arıkan’ın Cimbom’a transferinin gündemde olması üzerine Aykut Erçetin bu kez yönetimin karşısına geçti ve “1 numara olmazsam giderim” diyerek restini çekti.
Fenerbahçe derbisinde Leo Franco’nun yediği hatalı gol sonrası bir anda Galatasaray kalesine geçen ve başarılı olarak, “Keşke daha önce kaleyi Aykut korusaydı” dedirten tecrübeli eldiven, Hakan Arıkan isminin sarı kırmızılı kulüpte dolaşması üzerine karar aşamasına geldi.
Rijkaard’dan “Kalsın” raporu
Sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesi sona erecek olan Aykut’un, Teknik Direktör Frank Rijkaard’ın onayı ile kendisine gelen imza teklifine, “Anlayış bekliyorum. Eğer, kaleyi koruma şansım olacaksa sözleşmemi uzatmaya hazırım” dediği öğrenildi. Başarılı bir dönem geçiren Aykut, “Yine ikinci plana itilmek istemiyorum. 1 numara olmazsam giderim. Oynamak istiyorum. Kale benim olacaksa seve seve Galatasaray’da kalırım. Yıllardır sürekli kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Hep sıramı bekledim. Fırsatı da yakaladım” derken, Rijkaard da başarılı kaleci için “Kalsın” raporu verdi.
Son sözünü söyledi
Aykut’un son haftalarda Hakan Arıkan’ın transfer iddialarından dolayı rahatsız olduğu ve özellikle Beşiktaşlı meslektaşının “Bana forma garantisi verildi” sözlerinin kendisine iletilmesi yüzünden yol ayrımına geldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine yönetime kesin kararını bildiren Aykut da kendisine verilecek cevabı beklemeye başladı.

Kulübede fazla oturmayacağım

G.SARAY’ın kalecisi Ufuk Ceylan, sürekli yedek kalmayacağını söyledi. Ufuk, her yerde bir bekleme dönemi olduğunu belirterek, “Kendimi yetenekli görmesem burada olmam” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler