« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'la bir oda 1000 Euro

Bu sezon sarı kırmızılı takımın yurt dışındaki maçlarına giden iş adamları, kaldıkları 200 Euro’luk bir oda için bile 1000 Euro gibi astronomik bir ücret ödüyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da, başkan Adnan Polat’ın getirdiği bir sistem, yüzbinlerce Euro’luk maddi bir külfetten kurtarıyor...

Sezon başından bu yana uygulanan sisteme göre, futbol takımının bütün deplasman masrafları, takımla birlikte seyahat eden yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanıyor. Sistem şu şekilde işliyor:

Deplasman için kiralanan uçağın ücretinin büyük bölümü takımla birlikte deplasmana giden yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanıyor. Diğer kısmı ise takımın uçağına binen işadamlarından tahsil ediliyor.

İşadamlarından, yerine göre normalin 2 ya da 3 kat bilet ücreti alınıyor.

Otel masrafları da yine yöneticilerin cebinden çıkıyor. Sarı kırmızılı yöneticiler, gittikleri her deplasmanda, kaldıkları odalar için normal tarifenin 5 katı para ödüyor. Örneğin son 3 ay içinde gidilen Romanya ve Estonya deplasmanlarında yöneticiler, 200 Euro’luk otel odaları için 1000 Euro verdi.

Cimbom 3.5 ayda 600 bin Euro kâr etti

Galatasaray bütün deplasmanlara THY’den kiraladığı özel uçaklarla gidiyor. Özel uçakların kiralama ücretleri yurt içi için 30-40 bin Euro, yurt dışı için ise 80 bin Euro.

Sarı kırmızılıların 1 gecelik otel konaklama masrafı yurt dışında 8-10 bin Euro’yu bulurken, yurt içinde 3 bin Euro’ya ulaşıyor.

Kaba bir hesapla G.Saray’ın her yurt dışı deplasmanının maliyeti 90 bin Euro, yurt içi ise 40 bin Euro’yu buluyor.

Bu sezon geride kalan 3.5 aylık sürede 5 yurt dışı, 4 yurt içi maçına çıkan Galatasaray, bu sistemle şimdiden 600 bin Euro kara geçti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler