« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'G.Saray'ın Sercan'a ciddi bir teklifi var'

Bursaspor'un genç yıldızları Volkan Şen ve Sercan Yıldırım'dan Sarı-Kırmızılı camiaya mesaj var... Yeşil-Beyazlı futbolcuların menajeri Metin Korkmaz, özellikle Sercan için Galatasaray'ın çok ciddi bir teklif yaptığını söyledi. Genç oyuncuların mesajı da oldukça netti: "İstanbul'a gitmeyi kim istemez ki"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Onlar Süper Lig'in flaş takımı Bursaspor'un genç yıldızları... Sadece Türk kulüpleri değil, Avrupa'nın önemli kulüpleri de onların peşinde. Onlar Sercan Yıldırım ve Volkan Şen... Bursaspor'un, taraftarının da desteğiyle Galatasaray'ı tek golle yıktığı Süper Lig maçında biri attığı golle, diğeri de savunmayı yıpratmasıyla galibiyette önemli rol oynadı. Şimdiden transfer döneminin gözdesi haline gelen iki yetenek, bu kritik zaferin ardından transferle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Fanatik Gazetesi'nden Tunç Kayacı'nın; Sercan Yıldırım, Volkan Şen ve menajer Metin Korkmaz'la yaptığı röportaj şöyle:

"Kulübün menfaati için"

Menajerleri Metin Korkmaz ile birlikte, çıkan transfer söylentileriyle ilgili sorulara iki genç oyuncunun yanıtı öncelikle Bursaspor'un başarısı oldu:

"Bizim için şu anda takımımızın yakalamış olduğu hava önemli. Çünkü bu tür konuşmalar Bursaspor'un havasını bozabilir. Tabii ki Bursaspor'un menfaati neredeyse biz oradayız. Büyüklerimizin verdiği karara saygı duyarız. Anadolu kulüplerinin ayakta durması hiç kolay değil. 3 büyükler gibi gelir kaynakları yok ve bu açığı bizim gibi futbolcuların satışıyla kapatabiliyorlar. Son senelerde bunu Kayserispor yaptı. Ama şunu açık yüreklilikle söylemek gerek, her futbolcunun hayali 3 büyüklerde ve A Milli Takım'da oynamaktır. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur."

"Bursaspor sıcak bakıyor"

Sercan ve Volkan'ın menajeri Metin Korkmaz ise şu anda Sercan'a Galatasaray'ın çok ciddi bir teklifi olduğunu belirtip, "Bursaspor Kulübü de şartlar uygun olursa bu teklife olumlu bakıyor. Kulübün maddi yapısını güçlendirmek açısından böyle bir satışı gerçekçi buluyorlar. Bursapor Yönetimi, futbolda bu tür gidip gelmelerin bu işin doğasında olduğunu düşünüyor ve sansasyonel olarak bakmıyor görüşmelere" dedi ve Sercan için Birmingham Kulübü'nün de ciddi bir alıcı olduğunu ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz