Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'ın aslan heykelciği F.Bahçeli'den

Galatasaray-Beypazarı Şekerspor Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'in Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'a hediye ettiği “gümüş aslan heykeli”ni koyu bir Fenerbahçeli'nin hazırladığı ortaya çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
20 kilogram gümüşün kullanıldığı aslan heykelciği, 4 gümüş ustasının 15 gün süren titiz çalışması sonucunda yapıldı.

Beypazarı Kuyumcular Odası Başkanı Hüsnü Ünlü, kendisiyle birlikte 3 gümüş ustasının Ali Sami Yen Stadı'nda dün akşam oynanan ve tarihe geçen maç öncesinde, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'a verilmek üzere, gümüşten bir aslan heykelciği yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi.

Kendisinin “koyu” bir Fenerbahçeli olduğunu dile getiren Ünlü, “Heykelciği özverili bir çalışma sonucunda 15 günde tamamladık. Takımımızın, Ali Sami Yen Stadı'ndaki son maçı ülkemizin 3 büyük takımı arasında yer alan Galatasaray ile yapması bizi gururlandırdı. Biz de bunun üzerine tarihe geçecek bir heykelcik yapmak istedik. Beypazara Belediye Başkanı Cengiz Özalp'in önderliğinde, Kuyumcular Odası'nın da desteğiyle yaklaşık 20 kilogram ağırlığındaki aslan heykelciğini hazırladık” diye konuştu.

“DOSTLUĞUN KAZANMASINI DİLEDİK”

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp de özellikle son yıllarda ilçenin adını hem turizm hem de spor alanında iyi yerlere taşıdıklarını belirterek, bu başarıyı daha da pekiştirmek istediklerini söyledi.

İlçelerindeki 4 gümüş ustasının yaptığı aslan heykelciğini Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'a verirken, “dostluğun kazanmasını” dilediğini anımsatan Özalp, Polat'ın da hediyeden çok mutlu olduğunu ve onun da aynı dilekleri paylaştığını ifade etti.

Ali Sami Yen Stadı'ndaki son maça çıkmanın kendileri için önemli bir gurur kaynağı olduğunu dile getiren Özalp, “Caner'in attığı golle ilk yarıyı önde kapatmıştık. Çok güzel maç oldu. Yenmeyi çok isterdik ama sporda yenilmek de var. Önemli olan dostluğun kazanmasıdır. Beypazarı'nın sporla yakaladığı bu güzelliği sürdürmeye çalışacağız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz