« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'ın antrenmanını izlemek bin dolar

Önümüzdeki yıl güçlü bir kadro kurmayı planlayan sarı kırmızılılar, listede bulunan Kluivert ve diğer yıldızlar için haftada iki gün Florya’nın kapısını taraftara açacak. Bundan böyle idmanı izleyenler 500 ile 1000 dolar arasında yıllık ücret ödeyecek.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
3 süper yıldız

Galatasaray yönetimi 100.yıla özel futbolda devrim niteliği taşıyacak radikal kararlar almaya hazılanıyor. Transfere 30 milyon dolar ayıran sarı kırmızılı yöneticiler, çok sayıda transfer yapmak yerine gerekirse 3 tane yıldız futbolcu alıp transferi kapatacak. Bu düşünce yönetim tarafından kabul görürken, maliyeti yüksek yıldızlar için kombine biletli antrenman düşüncesi de Türkiye’de yeni bir çehre açacak.

Özel tribünler

İşte Galatasaray yönetiminin yürürlüğe koymayı planladığı antrenman programı. Yıldız transferler yapıldıktan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri 1000 kişilik özel bir tribüne kavuşacak. Bu tribün sezon başında 500 ile 1000 dolar civarında bir fiyatla kombine bilet olarak satışa çıkacak. Sezon başında kombine bilet sahibi olan taraftarlar haftada 2 gün tesislere gelerek dünya starlarını rahatlıkla seyredebilecek.

İlk isim Kluivert

Sarı kırmızılı yöneticiler bu düşüncenin işleyebilmesi için en büyük aday olarak gösterilen Hollandalı golcü Kluivert ile ilk görüşmelerini yaptı. Barcelona’da yıllık 7 milyon dolara forma giyen Kluivert’ın fiyatında indirim yapmasını isteyen G.Saray yönetimi, bu futbolcu için 3.5 milyon doları gözden çıkardı. Sarı kırmızılı yöneticiler en son ihtimal olarak ise Barcelona’dan kiralama yoluna gitmeyi planlıyor.

Takas hesapları

Teknik direktör Gheorghe Hagi’nin hazırlayacağı transfer raporunu dikkate alarak yola çıkacak yönetim, yerli oyuncu transferinde de hesaplı davranıyor. Öncelikle gözden çıkarılan isimlerin takas yoluyla bazı oyunculara karşılık önerilmesi planlanıyor. Buna bağlı olarak transfer edilecek yeni isimler ile sezon sonunda kulüp olarak tek taraflı uzatma kaydıyla birer yıllık sözleşme imzalanacağı öğrenildi.

Barca da uyguluyor

GALATASARAY’ın önümüzdeki yıl için düşündüğü ücretli antrenman sistemini İspanya’nın ünlü kulübü Barcelona da uyguluyor. Milli kalecimiz Rüştü Reçber’in formasını giydiği Barcelona’ya gönül verenler, hayranı oldukları futbolcuları izleyebilmek için tesislere girerken bilet alıyor. İspanyol kulübü ayrıca sezon başında antrenman biletlerinin fiyatını belirliyor ve kombine bilet satışı yapıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler