« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'ı eli boş döndüreceğiz

Olin Edirne Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, “Galatasaray Basketbol takımını seyirci avantajımızı da kullanarak buradan eli boş göndereceğimize inanıyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne, bu hafta başlayacak sezonun hazırlıklarını sürdürüyor.

Sezonun ilk karşılaşmasında kendi saha ve seyircisi önünde Galatasaray ile karşılaşacaklarını ifade eden Yiğitsoy, iki takım arasında bütçe açısından çok büyük fark olduğunu söyledi.

Bu bütçe farkının kendilerini korkutmadığını anlatan Yiğitsoy, maçın sahada kazanıldığını belirterek, şöyle devam etti:
“Maç sahada kazanılır. Olin Edirne kesinlikle teslim olmayacak. Bu maçta çok büyük bir seyirci desteğine ihtiyacımız var. Bu yıl 800 civarında kombine bilet sattık. Türkiye'de bizim kadar kombine satan bir başka basketbol takımı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Geçen sezon Galatasaray'ı iki defa yenmemiz bizim için büyük sükse olmuştu. Galatasaray'ı seyirci avantajımızı da kullanarak buradan eli boş göndereceğimize inanıyorum. Güzel ve bir o kadar da zor bir maç olacağını düşünüyorum. Taraftarlarımız güzel bir maç izleyecek. Yeni sezonun bütün takımlara hayırlı olmasını diliyorum.”

Hedefi erken koymak çok yanlış

Yiğitsoy, basketbolda, önünü görmeden, hedefi erken koymanın çok yanlış olduğunu bildirdi.

Öncelikli amaçlarının kümede kalmak olduğunu ifade eden Yiğitsoy, şunları kaydetti:
“Geçen sezon takımı kurduğumuzda herkes Olin Edirne, küme düşer diyordu. Biz ligi 7'inci sırada bitirdik. Tabii ki bu yılda play-off'a girmek istiyoruz. Bu yıl bütçeler çok fazla büyüdü. Yukarıdan aşağıya sayacak olursak Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek 7 tane takım, her biri 7-8 milyon dolara yakın bir para harcadı.
Biz artık bu sıranın hemen altında kendimize yer bulabilirsek ya da o sıralamanın içine girebilirsek çok iyi olur. Bu bizim sezon içinde sahaya yansıtacağımız mücadele, ortaya koyacağımız oyun ve öz güvenle belli olacak. Ama öncelikli hedefimiz kendimize 9-10-11 gibi sıralarda yer bulmak. Daha sonra ki hedefimiz play-off'a kalmak olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz