« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'dan teklif aldım

Arjantinli ünlü teknik direktör, 2 sene önce G.Saray'dan teklif aldığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE'DE FUTBOL ÇOK YÜKSEK TEMPODA OYNANIYOR

A Haber'de Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper, İyi bir projeyle karşılaştığı için Orduspor'u tercih ettiğini belirterek, "Çok yüksek ritimde futbol oynanıyor Türkiye’de… takımımın bu tempoya alışması gerekiyor. Daha çıka çalışmak gerekiyor. Her takım Türkiyede iyi futbol oynuyor. Sadece bir takım değil, her takım iyi futbol oynamaya çalışıyor. Türkiyede’deki futbol seviyesinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Öncelikli amacımız ligde kalmak. Bunu başardıktan sonra diğer hedeflere bakacağız" dedi.

DİSİPLİNLİYİM; DİSİPLİN BAŞARIYI GETİRİR

Özellikle Valencia ve Inter'deki dönemlerinde aşırı disiplinli olduğu için zaman zaman futbolcular tarafından eleştirilen Cuper, "Aslında disiplin kötü bir şey değildir. Disiplin başarıyı getirir. Disiplin başarının parçasıdır. Disiplin olduğu zaman daha az şeyler yapıp daha başarılı olabilir. Benim temel düşüncem bu" diye konuştu.

EMRE BELÖZOĞLU BAYAĞI BÜYÜMÜŞ

Inter'den öğrencisi olan Emre Belözoğlu için ise "Emre benim yanıma geldiğinde çok genç bir çocuktu. O zamanlar iyi bir oyuncuydu. Kızgınlığını hemen ortaya çıkaran bir oyuncuydu. Bazen onu frenlemek gerekiyordu. Şu anda kendini yetitirmiş ve büyümüş bir futbolcu, futbol olarak çok büyümüş, artık Emre bayağı büyümüş" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜK TAKIMLARI LA LIGA VE PREMIER LİG'DE RAHAT MÜCADALE EDER

Türkiye'de özellikle 4 büyük takımın üst düzeyl liglerde rahat mücadele edebilecek ve Avrupa'da başarı yakalayabilecek seviyede olduğunu ifade eden Cuper, "Türiyedeki 3-4 büyüyk takım rahatlıkla İspanya ve İngitere’de oynayabilir. Avrupa’da da rahatlıkla mücadele edebilir.  Bunlar iyi takımlar" dedi.

FATİH TERİM  ÇOK BÜYÜK BİR TEKNİK DİREKTÖR

Fatih Terim'le İtalya'dayken karşılaştığını belirten ünlü teknik adam, "Fatih Terim’le İtalya’da birkaç defa karşı karşıya geldik. Çok büyük bir antrenör. Günümüzde de baktığınız zaman ne kadar büyük bir antrenör olduğu Galatasaray’ın geldiği noktayla da daha iyi anlaşılıyor. Bilidiğim kadarıyla o da çok disiplinli bir hoca ve çalışmayı seviyor" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'DAN TEKLİF ALDIM

Hector Cuper, "İki sen önce Galatasaray’dan teklif aldım. Ama o dönem için olaylar farklı gelişti. Transfer olmadı" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz