Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'dan kavga açıklaması

Galatasaray Kulübü Milan Baros'la Culio'nun kavga ettiği yönündeki haberlere açıklık getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün yayınlanan bazı gazetelerin spor sayfalarında ve dün gece yayınlanan bazı spor programlarında yer alan futbolcularımızın birbirleriyle yumruklaştığı, küfürleştiği, olayların çıktığı, Florya’da program dışı idman yapıldığı şeklinde yer alan bu tip ve benzeri haberlerde bahsi geçen olaylar hiçbir şekilde gerçekleşmemiştir.

Medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray’ı "kontrolden çıkmış" durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz.

Ne yazık ki yenilgiyle sonuçlanan talihsiz bir lig karşılaşmanın ardından üretilen bu haberlerle yaratılmaya çalışılan izlenim, Florya’da büyük bir kaos ortamı bulunduğuna spor kamuoyunu inandırmaya çabalamaktır.

“Haber” adı altında yapılan bu yayınlar, akıl almaz bir yıpratma operasyonunun parçasıdır:  “Birbiriyle kavga eden, antrenmana iştirak etmeyen, Başkan’ın yaptığı toplantıya katılmayan, kendilerine verilen “borcu yoktur” kağıdını imzalamayarak adeta kazan kaldıran, adeta bir 3. sayfa gazete haberi gibi soyunma odasında yumruk yumruğa kavga ederek “kanlar içinde kalan” futbolcular! ”

Bu tür gerçekleşmemiş hayal ürünü haberlere konu edilen olaylarla gündem yaratarak Galatasaray Futbol Takımı ve camiası yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Değerli Galatasaraylılara ve spor kamuoyuna açıklamak isteriz ki bu açık bir karalama kampanyasıdır. Bu ve benzeri haberlerin  2 gün sonra oynanacak olan  takımımız için önemli bir Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde yapılması gerçek niyeti de apaçık ortaya koymaktadır.

Bilinmesini isteriz ki, yukarıda örnekleri olan başlıklar ve içeriğinde hayal gücü sınırlarını zorlayan satırlarla; spor haberciliğinden çok magazin gazeteciliğini çağrıştıran ve  kaynağı belirsiz yabancı internet sitelerine sayfalarını teslim eden bakış açısı Galatasaray’dan daha çok  basın etiğine zarar vermektedir. Unutulmasın ki bu anlayış ürünü sayfalar güvenilir olmadıkça okur bulamayacaklardır."


Bunları da Beğenebilirsiniz