« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'dan Derya'ya destek

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Yılmaz Toköz, Yüzme Federasyonu tarafından disiplin kuruluna sevk edilen rekortmen milli yüzücü Derya Büyükuncu'ya sahip çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Büyükuncu'nun, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük yüzücüsü olduğunu vurgulayan Toköz, “Derya'ya son günlerde gerek medyada, gerek Galatasaray Kulübü'nde haksız, insafsız suçlama ve yakıştırmalarda bulunulmaktadır. Kendisine sorulmadan ve müdafaası alınmadan bu durum devam etmektedir. İstediğiniz kadar çamur atın 'Deryaları” tüketemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Toköz, Derya'nın 1992 yılından bu yana 5 kez olimpiyatlara katıldığını ve 2012'deki Londra Olimpiyatları'nda da yarışabilmek için büyük bir özveriyle çalıştığını anlatarak, şöyle devam etti:
“Derya'nın hiçbir geliri yoktur. Yüzme Federasyonu ile Galatasaray Kulübü'nden şimdiye kadar kesintilerle aralıklı aralıksız aldığı paralar, dünya ve Türkiye'deki diğer federasyon ile kulüplerle mukayese bile edilemez. Gerek Galatasaray'da, gerek diğer kulüplerde müspet bir karşılık alınmadan sokağa atılan trilyonları gördükçe, Derya'ya yüklenmenin inanılmaz hafifliği ve haksızlığı açıkça ortaya çıkmaktadır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler